Designeri » I-K » « Grupuri

Bois de Santal Keiko Mecheri de dama

Bois de Santal Keiko Mecheri de dama

Avut: 2 Vreau: 1

Bois de Santal de Keiko Mecheri este un parfum de dama. Parfumul prezinta boabe de tonka, trandafir, rasina benzoica de Siam, Ambergris si lemn alb de santal.

boabe de tonka trandafir rasina benzoica de Siam Ambergris lemn alb de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bois de Santal by Keiko Mecheri.

Bois Farine

Bois de Santal Recenziile parfumurilor

Este un parfum cald, cremos, cu un santal foarte frumos, acompaniat de trandafir si indulcit putin cu tonka. Miroase precum o crema de corp de cea mai buna calitate! Dezamageste putin insa la calitatile tehnice... Pe pielea mea siajul este redus, iar persistenta este maxim moderata... :((
Evaluare: 7,5/10

Frumusel. Santal cremos cu o nota florala care nu-mi seamana deloc a trandafir, putin pudrat, putin dulceag. Eteric. Mai simt si un vag iz animalic (asta o fi ambergris??), nu-i deranjant insa si trece repede. In baza se amesteca rasina cu santalul si devine un skinscent foarte reusit.
E atat de fragil si de delicat incat nu-l mai simt deloc dupa vreo 2 ore. Nu cred ca il testez in perioada potrivita a anului. Poate la vara il voi simti mai bine, acum e mult prea fin pentru mine.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Bois de Santal fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Bois de Santal, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bois de Santal dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bois de Santal de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Yllozure Yllozure Pierre Cardin Pierre Cardin Pour Femme Winter Edition Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Salvatore Ferragamo F by Ferragamo Black Six Scents Six Scents 3 Cosmic Wonder: Spirit of Wood Esteban Esprit de Thé Jean Paul Gaultier Le Male Kilt Profumi del Forte Marconi 3 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Musk Pacifica Mediterranean Fig Bond No 9 Harrods for Him Gendarme Gendarme V