Designeri » I-K » Lemnos « Grupuri

Genie des Bois Keiko Mecheri unisex

Genie des Bois Keiko Mecheri unisex

Vreau: 1

Genie des Bois de Keiko Mecheri este un parfum Lemnos unisex. Genie des Bois a fost lansat in anii 2000's. Parfumul prezinta violeta, frunza de violeta, boabe de tonka, rasina benzoica, lemn de trandafir brazilian si pastai de cacao.

violeta frunza de violeta boabe de tonka rasina benzoica lemn de trandafir brazilian pastai de cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Genie des Bois by Keiko Mecheri.

Genie des Bois Recenziile parfumurilor

Este un lemnos-pudrat destul de dragut, ce miroase a violeta si lemn de trandafir. Este un parfum introvertit, chiar melancolic, usor prafos si fara prea multa dulceata (defapt nu are mai deloc). Nu este cel mai frumos pudrat intalnit, dar nu imi pare nici rau...Il vad purtat la tinute oficiale, pe timp de toamna, sau inceput de primavara.
Siajul este din pacate destul de redus, iar persistenta moderata. Evaluare: 6,5/10

nelly_rose
nelly_rose

Miroase a violeta cu pamant reavan si accente uscate lemnoase care aduc aminte de Serge Lutens - Feminite du Bois.
Am testat in paralel cu el si Serge Lutens - Bois de Violette, cu care se spune ca seamana si pe care il am doar sub forma de crema. Acesta e mai putin uscat iar violetele au accente dulci de bomboana, ceea ce il face sa fie mai pe gustul meu.
Ambele mi se par o alternativa inedita si eleganta de purtat in situatiile formale dar nu numai.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Genie des Bois fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Genie des Bois, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Genie des Bois dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Genie des Bois de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos
Armand Basi Basi Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 6 Synthetic: Tar Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Geoffrey Beene Eau de Grey Flannel DSQUARED² He Wood Rocky Mountain Wood Le Labo Vanille 44 Paris Parfumerie Generale PG16 Jardins de Kerylos Profumum Roma Alba Susanne Lang Tamboti Wood Voluspa Malayan Coco Sage Machado Pearl Yves Rocher Cap Nature Sensations Boisees