Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Isles Lointaines Keiko Mecheri de dama

Isles Lointaines Keiko Mecheri de dama

migdale
tuberoza
Isles Lointaines Keiko Mecheri de dama Imagini Isles Lointaines Keiko Mecheri de dama Imagini

Isles Lointaines de Keiko Mecheri este un parfum Oriental Floral de dama. Isles Lointaines a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt migdale dulci si gardenie; notele de mijloc sunt iasomie, floare tiare de Tahiti, tuberoza si trandafir; Notele de baza sunt rasina benzoica, vanilie si ambra.

migdale dulci gardenie

iasomie floare tiare de Tahiti tuberoza trandafir

rasina benzoica vanilie ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Isles Lointaines by Keiko Mecheri.

Pure Poison
Intimately Beckham
In The Mood For Love

Isles Lointaines Recenziile parfumurilor

Un parfum frumos pe care si eu il gasesc asemanator cu Pure Poison si aduce un melanj exotic de tiare cu migdale si vanilie, foarte reusit. Este totusi mai rafinat decat creatia lui Dior, si ceva mai dulce, dar imi pare un parfum safe, usor de iubit, pentru ca nu e nici prea dulce, nici prea "tare", ci perfect blendat. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

ala2006
ala2006

Si mie mi s-a parut foarte asemanator cu Pure Poison de la Dior. Dar sunt Intre ele si diferente majore peste care nu pot trece.
Pure Poison mi s-a parut cumva rece, distant si cam agresiv, probabil din cauza citricelor avute in compozitie.
Isles Lointaines e cald, cremos, intim, florile albe fiind completate perfect de vanilie si ambra. Desi are siaj mic, il prefer asa pentru ca asta il avantajeaza.
E un parfum care ma face sa ma simt bine si pe care il vad purtat in orice sezon.

sigrid
sigrid

Avem un parfum care cade victima propriei sale denumiri iar noi ii cadem victima lui, pentru ca e atat de frumos incat nu ai cum sa-i spui nu.
Eu il gasesc foarte asemanator cu Pure Poison ELIXIR si daca nu as fi cedat de saturatie dupa 50 ml de PP Elixir si cu vreo 10 ml inainte de a termina o sticla de 100 ml de Pure Poison, mi l-as fi cumparat in mod sigur pe acesta .
Asa insa nu-mi ramane decat sa-i aclam frumusetea , nu stiu daca in soapta sau in piata publica, pentru ca are o finete care se cere soptita dar si un exotism care se cere admirat in vazul lumii, intocmai ca o tanara sclava din colonii vanduta la licitatie in anul 1600, a carei unica podoaba era floarea de tiara dupa ureche.
Un parfum frumos de la inceput pana la sfarsit, exotic dar neaventuros sau periculos, pastrand cadrul de mai sus as spune ca frumoasa sclava de culoare nu incearca sa fuga de la stapana care a cumparat-o ci ramane, fidela, sa o bucure pe aceasta cu frumusetea si prezenta ei.
Mi se pare parfumul care a gasit balansul perfect tocmai datorita liniei necomplicate.
Parfumul care te poate sa face sa intelegi ca si in parfumerie , de multe ori, less is more.

Un parfum magic inspirat de sau potrivit pentru o calatorie pe o insula indepartata din Pacific. Parca toate miresmele bogate de flori din acel loc nepamantean de frumos au fost ademenite in flaconul greu din sticla neagra.

Exuberant, cremos, naucitor de frumos. Multi il compara cu Pure Poison Dior, dar personal nu sunt de acord, le-am alaturat pentru o testare si concluzia la care am ajuns este ca nimic nu le leaga. Au cateva note comune, insa sunt diferit interpretate.

La inceput miroase a lotiune de plaja, ca uleiul de Monoi (obtinut din macerarea florilor de tiare in ulei de cocos), apoi incep sa simt iasomia si tuberoza. Poti sa nu iubesti florile albe dar sa cazi usor in ispita lui. La urma descoperi si o vanilie placuta care adauga un ultim dram de perfectiune. Cu toate ca e greu, nu deranjeaza deloc de aceea il pot purta si la peste 25 de grade. Siajul e un regal, il am de putin timp si deja a urcat in topul celor mai des complimentate parfumuri.

E cel mai catifelat si fin parfum exotic pe care-l cunosc. Ah, ma transporta in Paradis...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Isles Lointaines fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Isles Lointaines, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Isles Lointaines dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Isles Lointaines de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Panouge Isabey Gardenia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Robert Piguet Visa 2007 Frederic Malle Portrait of a Lady The Different Company Sublime Balkiss Puredistance Opardu Panouge Isabey La Route d'Emeraude Xerjoff Bouquet Ideale By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Terry de Gunzburg Ombre Mercure Frederic Malle En Passant Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Memoir Woman Xerjoff Lira Amouage Amouage Lyric Woman J.F. Schwarzlose Berlin Trance Keiko Mecheri Loukhoum