Designeri » I-K » « Grupuri

Les Zazous Keiko Mecheri unisex

Les Zazous Keiko Mecheri unisex

Les Zazous de Keiko Mecheri este un parfum unisex. Parfumul prezinta ambra, note verzi, trandafir, lavanda, lemn de santal, rasini si vetiver.

ambra note verzi trandafir lavanda lemn de santal rasini vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Zazous by Keiko Mecheri.

Chergui

Les Zazous Recenziile parfumurilor

maril
maril

Offff, of si iar of! Nu imi pot imagina cum un parfum poate sa inceapa atat de urat, dar atat de urat (iarta-ma Allegra ca zic de rau de "indragosteala" ta, dar pur si simplu simteam ca nu il mai pot suporta) si sa se termine atat de suav si delicat.
Cum am spus si mai sus incepe prost, adica primul puf miroase a alcool medicinal. Noroc ca nu dureaza prea mult, alcoolul mai se evapora si se instaleaza o aroma de bomboane chinezesti pentru gat combinate cu rakï turcesc (parca era si ceva anason pe acolo). Si dureaza muuuuult, mult si intepator.
Obosesc eu, zic "nu-l mai miros, mi-a ajuns", oboseste si el sa se mai lupte cu mine si zice "stai ca vezi tu acum".
Vreo trei ore mai tarziu, absolut intamplator miros locul de pe mana unde era pulverizat si ma intrebam cu ce m-am dat, oare sa fie Lyric? (ca asa e dupa o varsta, iti aduci aminte doar ce ai chef).
Ce sa vezi (adica ce sa mirosi mai bine)? Un trandafir minunat, troneaza ca un rege bun si bland si nimic altceva.
Da, se simte trandafirul, care se simte si la Lyric in ultima parte a vietii lui, acel trandafir intunecat, dar cu un parfum suav si cald.
Din pacate, nu pot sa-l folosesc din cauza inceputului, peste care nu pot sa trec, dar pentru cei care nu au o problema cu bomboanele chinezesti :), merita cu varf si indesat folosit pentru finalul glorios.

Allegra13
Allegra13

Rar mi se mai intampla sa ma mai indragostesc de un parfum cum m-am indragostit de acesta! Si rareori numele unui parfum reflecta mai bine starea pe care o induce: buna-dispozitie, veselie, petrecere, dans, jazz de anii '40, eleganta rafinata si non-conformista. Se deschide unisex, balsamic, fresh-aromatic. Lavanda (de care-mi era cel mai frica fiind o nota in general masculina) este indulcita sau mai degraba imblanzita de notele ambrate din fundal si, mai ales, de o combinatie irezistibila de tutun cu miere si vanilie. Dupa cateva minute, parfumul devine tot mai cald, putin afumat de la tamaie, putin pudrat de la iris (petrecerea e in toi si "les zazous" s-au "afumat" putin, sunt tot veseli si gregari dar nicio clipa vulgari sau stridenti). Finalul este absolut delicios si partea cea mai reusita a parfumului care devine tot mai cald si dulce (aruncandu-l, in opinia mea, definitiv in partea feminina). Toate ingredientele sunt mixate cu multa maiestrie si rafinament iar la final canta la unison in armonie perfecta.
L-am purtat si ziua si seara, pana acum doar pe caldura (iulie-august). Nu m-am simtit inadecvata, are siaj moderat cat sa fie remarcat de la aprox 1.5 m fara a fi intrusiv. Persistenta e de asemenea f buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Les Zazous fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Les Zazous, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Zazous dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Zazous de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Hermes L’Ambre des Merveilles Tom Ford Noir de Noir Calvin Klein Obsession Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Frederic Malle Portrait of a Lady Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Prada Infusion d'Iris Robert Piguet Calypso Cartier Must de Cartier Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Salvatore Ferragamo Golden Acacia Guerlain Shalimar Parfum Initial Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Xerjoff More Than Words The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dune Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum