Designeri » I-K » Oriental Vanilat « Grupuri

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri de dama

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri de dama

migdale
Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri de dama Imagini

Loukhoum Parfum du Soir de Keiko Mecheri este un parfum Oriental Vanilat de dama. Loukhoum Parfum du Soir a fost lansat in 2008. Parfumul prezinta paciuli, boabe de tonka, vanilie, trandafir, Lemn de Agar(Oud), migdale si rasina benzoica.

paciuli boabe de tonka vanilie trandafir Lemn de Agar(Oud) migdale rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Loukhoum Parfum du Soir by Keiko Mecheri.

Loukhoum Parfum du Soir Recenziile parfumurilor

Pare imposibil ca Loukhoum sa aiba o varianta concentrata, fiind una din cele mai intense bombe dulci scoase vreodata pe piata. Insa nu o subestimati pe delicata Keiko Mecheri! E o dulce si in realitate, am intalnit-o la Esxence. Delicata, dar puternica in acelasi timp, asta a fost impresia care mi-a lasat-o. Ii plac notele dulci, in special vanilia, asa ca e de inteles de ce a creat trei variante pentru Loukhoum (clasicul, acesta si Eau Poudrée).

Am luat originalul blind pentru ca toata lumea il gasea senzational si foarte puternic, deci o varianta si mai tare sincer ma cam speriase si iesea din discutie, asa ca mult timp n-am fost curioasa sa incerc aceasta editie, Parfum du Soir.

Raportat la editia clasica, Parfum de Soir nu aduce inovatii nemaipomenit de mari in privinta mirosului. Asemanarea este evidenta, clar imediat te gandesti la Loukhoum cand il mirosi, dar pentru ca imi place sa analizez lucrurile in detaliu il voi diseca putin:

Am pus pe mine ambele parfumuri. Pe stanga Parfum du Soir, pe dreapta Loukhoum clasic.

Pe stanga notele par mai strans unite, pare mai dens. Pe dreapta parfumul se deschide cu mai multa lejeritate. Amandoua foarte dulci din start, imense ca siaj dar deloc dure. Cine adora parfumurile gurmande va fi cucerit de oricare din cele doua. Parfum du Soir parca are ceva mai mult trandafir decat clasicul. Un trandafir de zahar, din acela roz bombon de cofetarie. Nu se simte oudul deloc, nici paciuli. Partea lui intunecata vine de la altceva, probabil este vorba doar de o concentratie mai mare de vanilie, trandafir si migdale. In Loukhoum se disting mai clar migdalele intai, apoi apare acelasi trandafir zaharos.

Cum ziceam, diferente mari nu exista si nu vad motive temeinice in afara de un "capritz" sa le ai pe amandoua.

Sunt doua cadane gemene ce apar unduindu-se dupa sapte valuri fine ca spuma marii sa te rasfete cu deserturi arabesti. O ispita culinaro-olfactiva cu aroma de zahar caramelizat.

Seraphina
Seraphina

Imi doresc acest parfum mai mult pentru sticla lui, pentru ca, sincer nu cred ca poate fi mai bun ca loukoumul original. Dar cine stie? Poate tocmai el va fi revelatia mea!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Loukhoum Parfum du Soir dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Loukhoum Parfum du Soir de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Comptoir Sud Pacifique Vanille Banane Bond No 9 Coney Island Ralph Lauren Ralph Hot Coppeneur Eau de Cacao Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau d`Amour Thierry Mugler Angel Forever The Body Shop Vanilla Yves Rocher Ode à l'amour Lavanila Laboratories Vanilla Coconut Smell Bent Gelty Pleasures Demeter Fragrance Hershey’s Milk Chocolate Kisses Ayala Moriel Cabaret