Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Soussanne Keiko Mecheri unisex

Soussanne Keiko Mecheri unisex

fin condimentat
Soussanne Keiko Mecheri unisex Imagini

Soussanne de Keiko Mecheri este un parfum Oriental Floral unisex. Soussanne a fost lansat in 2012. Parfumul prezinta citrice, crin alb, trandafir, tuberoza, sofran, ambra si mosc.

citrice crin alb trandafir tuberoza sofran ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Soussanne by Keiko Mecheri.

Soussanne Recenziile parfumurilor

Lichidul parfumului are o culoare foarte frumoasa, e rosiatic intens, insa mirosul... eh... mirosul este bun, dar nu imi pare neaparat fantastic...
Este un floral cu mici influente orientale, in care crinul, amestecat cu tuberoza, da un miros asemanator florii de datura (vezi Datura Noir, Trumpet Flower, etc), insa nu este o datura vanilata precum in alte parfumuri, ci este una usor asprita, nu imi dau seama de la ce, probabil de la sofran. Parfumul are si dulceata, dar nu l-as putea numi dulce, ci dulceag, cand imi miros incheietura, ma izbeste totusi izul aspru, nu cel dulce.
Parfumul este elegant, insa il simt totalmente feminin, nu imi pot imagina un barbat purtand asa ceva. Ar putea fi incadrat intr-un floral-oriental cu iz clasic.
Este potrivit pentru toamna si primavara si este un parfum de zi. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6,5/10

Soussanne by Keiko Mecheri 2.33 out of 5 based on 3 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Soussanne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Soussanne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Soussanne dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Soussanne de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Kenzo Flower by Kenzo Nanette Lepore Shanghai Butterfly Iceberg The Iceberg Fragrance Leonard Balahe Avon Far Away Jeanne Arthes Sultane Silver Vero Profumo rubj Penhaligon`s Amaranthine Creed Angelique Encens Queen Latifah Queen of Hearts Frances Denney Interlude NafNaf Expression