Designeri » I-K » Chypre Fructat « Grupuri

Ume Keiko Mecheri de dama

Ume Keiko Mecheri de dama

Ume de Keiko Mecheri este un parfum Chypre Fructat de dama. Ume a fost lansat in 2003. Parfumul prezinta condimente, paciuli, lichen, lemn de mahon, iasomie, wisteria, osmanthus chinezesc, bergamot, mandarina galbena, lemn de Hinoki, prune, camelie, persimon, floare de piersic, bujor si piper.

condimente paciuli lichen lemn de mahon iasomie wisteria osmanthus chinezesc bergamot mandarina galbena lemn de Hinoki prune camelie persimon floare de piersic bujor piper

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ume by Keiko Mecheri.

Ume Recenziile parfumurilor

Initial am zis ca nu-mi place deloc. L-am mirosit in graba si l-am respins imediat. E putin neobisnuit ca miros, de aceea poate am avut oarece ezitari. Dar cum nu ma las usor pana nu ma conving, l-am incercat din nou, atenta la note. Nici acum nu pot spune ca-i grozav, oricat as insista sa-i descopar frumusetea. La inceput de tot, pentru cateva clipe se simte o menta care imediat dispare lasand o urma fresh dupa ea. Inceputul e proaspat si captivant. Apoi apar fructele si aici incepe provocarea. Nu stiu sigur cat imi place pruna cand e dominanta. E si incurajata sa troneze compozitia de niste tonuri de osmantus si piele intoarsa care o rotunjesc si ii amplifica efectul. Nu e rau, dar nici senzational. Nu e un parfum fructat obisnuit, ci destul de provocator si inedit, departe de ofertele de designer usor de purtat. Trebuie neaparat incercat inainte de a-l lua, nu va aruncati sa-l luati blind.
Paciuli cade cam greu peste mirosul fructat, il imbacseste. De obicei merg bine impreuna pruna cu paciuli, nu stiu exact ce ma deranjeaza aici, dar simt un ton dulceag si greu, fara finete. Nu suntem compatibili, Ume...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri Ume fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri Ume, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ume dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ume de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Yves Saint Laurent Y Christian Dior Miss Dior Cherie Ayala Moriel Autumn Rochas Rochas Soleil Esteban Modern Chypre Esteban Secrete Afrique Guerlain Guet Apens DSH Perfumes Cimabue (Italian Journey no. 8) Corine de Farme Longboard Seaside Galimard Carina John Mac Steed Lady Mac Steed Prune Oriflame Enigma Dare to Dream