Designeri » I-K » Floral « Grupuri

White Petals Keiko Mecheri de dama

White Petals Keiko Mecheri de dama

White Petals de Keiko Mecheri este un parfum Floral de dama. White Petals a fost lansat in 2009. Parfumul prezinta narcisa, radacina de stanjenel, lacramioare, bujor, camelie, trandafir de mai si lemn pretios.

narcisa radacina de stanjenel lacramioare bujor camelie trandafir de mai lemn pretios

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Petals by Keiko Mecheri.

Flower by Kenzo
Iperborea
Swan Princess

White Petals Recenziile parfumurilor

Un parfum suav, pudrat si cremos, ce prezinta lacrimioare, camelii si irisi, foarte potrivit pentru primavara. Imi aminteste si mie de Iperborea, dar si de Swan Princess si Flower by Kenzo. Are cate ceva din fiecare... ceea ce nu prea are, sunt calitati tehnice care sa ma faca sa-mi doresc macar un decant! Siaj redus, persistenta moderata. Ma mai gandesc... Evaluare: 7/10

Cred ca m-am schimbat, nu mai cumpar parfumuri spontan nici daca traiesc o revelatie cand le descopar, nici daca sotul si cei din jur insista ca mi se potrivesc. Nu si nu. Imi infranez impulsul si cer o mostra. Daca se poate, atunci o iau acasa si in liniste si relaxare il mai aplic o data...de doua ori...pana trece de mai multe teste. Am descoperit deja ca acasa multe nu mi se mai par la fel de interesante, deci tactica e buna.

Cu White Petals era sa cedez, sa uit tot ce am invatat.

Asa cum l-am perceput in parfumerie la fel imi pare si acasa, frumos, suav...incredibil de suav...flori dulci si delicate care in scurt timp produc un miros foarte cremos. Poate suna prozaic, dar ingredientele parca au fost bagate pur si simplu intr-un blender si transformate intr-un melanj fin si uniform. Cu toate ca in primele minute narcisele dulci si lacramioarele se remarcau destul de limpede, intentia parfumierei nu pare sa fi fost de a evidentia anumite note florale, ci sa le imbine intr-un mod extrem de rafinat, pana la anularea completa a identitatii fiecarei note, iar efectul obtinut este acest miros omogen care iti aminteste de flori, dar nu le mai poti numi. E si putin exotic, eu l-as purta in serile de vara si culoarea cu care il asociez este un alb sidefat.

Acum fiind inca in vacanta nu pot face o comparatie 1-1 cu Iperborea de Villoresi, dar imi aminteste cumva de el. Ambele au lacramioare in compozitie si devin cremoase. Voi reveni asupra acestei impresii.
White Petals e intens si special, atentie, trebuie sa iubesti foarte tare parfumurile pur florale si cremoase ca sa te bucuri pe deplin de el. Observ la el o anumita exagerare, care mie imi place, dar stiu sigur ca nu tuturor le-ar pica cu tronc. Oricum, merita sa-l testati.

Eu il voi lua cu siguranta, acum sunt cu adevarat pregatita :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Keiko Mecheri White Petals fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Keiko Mecheri White Petals, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Petals dupa Keiko Mecheri. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Petals de Keiko Mecheri reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Frederic Malle Lipstick Rose Panouge Isabey Gardenia Robert Piguet Alameda Rance 1795 Pres de Toi Maison Martin Margiela Lipstick On Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Rose Perfection Amouage Reflection Woman Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Terry de Gunzburg Ombre Mercure Serge Lutens Fourreau Noir Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle En Passant Amouage Memoir Woman Puredistance Opardu The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Noir de Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her