Designeri » I-K » Oriental Floral « Grupuri

Flower by Kenzo Kenzo de dama

Flower by Kenzo Kenzo de dama Videouri Flower by Kenzo Kenzo de dama Videouri Flower by Kenzo Kenzo de dama Videouri
Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Kenzo de dama Imagini

Flower by Kenzo de Kenzo este un parfum Oriental Floral de dama. Flower by Kenzo a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt coacaze negre, paducel, trabdafir bulgaresc si mandarina; notele de mijloc sunt opoponax, iasomie, violete de Parma si trandafir; Notele de baza sunt vanilie, mosc alb si tamaie.

coacaze negre paducel trabdafir bulgaresc mandarina

opoponax iasomie violete de Parma trandafir

vanilie mosc alb tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flower by Kenzo by Kenzo.

Flower by Kenzo Essentielle
White Petals
Mademoiselle Ricci
Red Rose
Summer Flowers

Flower by Kenzo Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Il găsesc definiția floralului feminin, poate pentru ca eu nu suport florile albe și prefer trandafirul. Este un parfum dulce și ușor greoi, cu un amestec de note dulci florale care sunt polarizante și care se inspira dintr-un clasic Caron vintage: Royale Bain de Caron. Sunt aproape identice.
E demodat fata de gustul actual și pledează pentru un gen de feminitate apusa în ziua de azi. Este și foarte pudrat-cremos, dar nu în genul lui Teint de Neige sau Insolence. Ca sa zic așa, e pudratul celor care nu iubesc genul de parfum Teint de Neige sau Insolence. :)))) Mie cele doua mi se par grele și țipătoare. Flower, mi se pare însă relativ ușor de purtat. Dacă aștepți sa treacă primele 2-3 minute cu amăreala lor dubioasa, Flower se așează pe piele ca un nor de trandafir, pudra și violeta, apoi melanjeaza aceste 3 note nu într-o împletitura ci intr-o singura nota gigantica, floral-pudrata, innecata în mosc. E un parfum ca sugerează universul intim al femeii interbelice, așa cum mi-o imaginez eu:: pudra de fata, rujuri sticloase, furouri si mătăsuri nadusite, mănuși de ață, apret și cordelute de strâns parul sau marginea de sus a ciorapilor, mai degrabă în stil molcom/casnic decat burlesc sau de diva.

Cu cât durează mai mult aventura lui pe piele, cu atât se face mai suav și mai poetic. Nu mi se pare fresh deloc, dimpotriva, e simfonic, masiv și greoi, opulent chiar, mai ales în debut. Când l-am mirosit prima data mi-a displăcut profund și m-a respins, însă m-a chemat înapoi la alte și alte teste. Îl asociez ca estetica și tip de feminitate cu cele doua soții ale lui Pu Yi, ultimul împărat al Chinei din filmul lui Bertolucci, poate pentru ca are în el o langoare particulara, o lascivitate de mătase.

Un parfum străin de feminism și ancorat definitiv în feminitate, desuet și fermecător în totala lui inadecvare cu laptopul, iphoanele sau cu dreptul de vot. :)

Din teritoriul nichei, aduce cu Micallef Rouge No 2.

chique
chique

este printre putinele parfumuri pe care nu le suport, efectiv imi da dureri de cap, fie si cand il simt purtat de cineva in apropierea mea. pe langa asta, mi se pare complet dezagreabil, nu inteleg deloc apetenta pentru acest parfum - probabil am eu o sensibilitate olfactiva sau o alergie olfactiva (exista asa ceva?). mi-ar placea sa identific nota care-mi pare atat de dezagreabila, e probabil combinatia dintre moscul alb (care nu-mi place, dar il suport, in general) si inca ceva (nu stiu ce).

Valentina29
Valentina29

Miroase a trandafir bulgaresc 100%
E ceva contradictoriu la parfumul asta... Miroase a colonia aceea ieftina din piata dar ridicata la un rang mai inalt. Pe mine tot ma face sa ma miros constant pe piele... L-as cumpara intr-o cantitate mica sa stiu ca e acolo... Tocmai fiindca este contradictoriu mirosul lui!

leoliliana
leoliliana

placut,persistent,elegant,mi-a placut mult!

ametist
ametist

Eu il folosesc vara,il consider un parfum fresh,miros placut ca un buchet cu flori de camp,dar dupa un timp apare si vanilia pe care eu personal n-o agreez+ tamaie si parfumul devine destul de dur.Il consider un parfum al contrastelor,la inceput e de purtat vara,apoi,spre final l-as purta iarna.Siajul delicat spre moderat,persistenta moderata.Ramane un parfum pe care totusi o sa-l mai cumpar in viitor.

maeda
maeda

Flower by Kenzo este un parfum destul de intens, pe care, daca il folosesti, nu treci neobservata. Are multa vanilie, dar nu le place multor persoane. Mie, in schimb, imi place mult. Dar trebuie folosit in perioadele mai reci, pentru ca e un miros mai greu si folosit vara e posibil sa te doara capul. Persistenta lui este foarte buna, 8/10.

Kenzo Flower by Kenzo Summer 2006 Eau De Toilette for women 1.7 oz
Kenzo Flower by Kenzo Summer 2006 Eau De Toilette for women 1.7 oz
Kenzo Flower by Kenzo Eau De Parfum tester for women 1.7 oz
Kenzo Flower by Kenzo Eau De Parfum tester for women 1.7 oz
Gift Set 2oz
Kenzo Flower by Kenzo Gift Set XIII. Eau De Parfum 0,2 oz Eau De Parfum 0,2 oz Eau De Parfum 0,2 oz
Kenzo Flower by Kenzo Eau De Toilette tester for women 1.7 oz
Kenzo FlowerbyKenzo 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Eau De Parfum 3.3oz
Kenzo FlowerbyKenzo 3.3 oz Eau de Parfum Spray
Kenzo FlowerbyKenzo 3.3 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Flower by Kenzo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Flower by Kenzo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flower by Kenzo dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flower by Kenzo de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Lacoste Lacoste Pour Femme Givenchy Organza Calvin Klein Euphoria Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Hypnotic Poison Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Pure Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Alien Lancome Poeme Nina Ricci Nina Cerruti 1881 Versace Crystal Noir Prada Infusion d'Iris Christian Dior Midnight Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Chance Eau Tendre