Designeri » I-K » Floral « Grupuri

Flower by Kenzo Essentielle Kenzo de dama

Flower by Kenzo Essentielle Kenzo de dama

Flower by Kenzo Essentielle Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Essentielle Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Essentielle Kenzo de dama Imagini

Flower by Kenzo Essentielle de Kenzo este un parfum Floral de dama. Flower by Kenzo Essentielle a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Parfumul prezinta trandafir, iasomie, mosc, vanilie, tamaie, paducel, piper negru si piper roz.

trandafir iasomie mosc vanilie tamaie paducel piper negru piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flower by Kenzo Essentielle by Kenzo.

Visit for Women
Flower by Kenzo
Osmanthus Blossom

Flower by Kenzo Essentielle Recenziile parfumurilor

Parca mi-era dor de Flower (cel clasic), fiindca nu l-am mai avut de ani de zile, dar parca voiam si sa incerc ceva nou... Asa ca m-am oprit la Flower Essentielle. Blind buy, pe baza descrierii si a amintirilor despre Flower.
Nici macar nu l-am testat dupa ce mi-a adus curierul coletul (la serviciu), fiindca era rece si ma temeam ca ii sunt afectate notele. Dupa ce-am ajuns acasa, nu l-am mai testat fiindca am reluat picaturile de nas, siropul de tuse, Modafenul etc.
Azi dimineata, simtindu-ma eu oarecum restabilita dupa viroza, cu nasul cat de cat sensibil si pielea scapata de mirosul ala de boala pe care-l detest, l-am pulverizat... cam abundent, recunosc. OOOOOPS!!! Mi-a dat in nas paducelul de mi-a desfundat sinusurile pana in vertebrele lombare. M-am gandit ca o idioata" mai, miros a iarba, a gazon tuns, ce dracu'?????". Imi venea sa ma bag din nou sub dus, dar deja eram in mare intarziere.
M-am consolat cat de cat cu ideea ca "miros a primavara" (sanki, miroseam a fan proaspat cosit) si am plecat spre serviciu. La 23 de km de casa, deci vreo 30 de minute cu masina.
Cand am intrat in birou si mi-am scos mantoul, am avut din nou senzatia de idioata. "Cu ce parfum m-am dat???" Era cu totul altceva. Vanilat, dulceag, cu iz vag de tamaie, o frumusete de parfum, genul de care ma indragostesc subit si stau cu nasul in esarfa din 5 in 5 minute. Parca o bagheta magica il transformase! Nu cred ca am avut vreodata sentimentul acesta in privinta vreunui parfum, sa trec de la "hate" la "love" in 30-40 de minute...
Desi nasul meu nu l-a mai simtit dupa vreo 4 ore, colegii care intrau in biroul meu continuau sa se minuneze "ce bine miroase". Dupa ce-am ajuns din nou acasa, am zis ca fac o testare cap-coada "la dublu", adica pe mine si pe fiica-mea. Ea e exact opusul meu: cu piele alba, nefumatoare. Vreau sa va spun ca, desi primele note au fost identice, la ea deja dupa 10 minute se simtea trandafirul destul de puternic (la mine nici vorba, inca traznea paducelul), apoi la ea se simtea un usor iz de violete (la mine tot nimic), dupa care la mine au izbucnit, pur si simplu, vanilia si nota de tamaie. Aici deja parfumul mirosea radical diferit pe noi. Pe ea floral si suav, pe mine vanilat si tot mai puternic.
Dupa vreo ora si un pic, pe ea nu mai mirosea aproape deloc. Pe mine persista si acum (dupa 3 ore), vanilie combinata cu mosc, moartea mea :)
Concluzie: n-am mai intalnit un parfum atat de versatil. Il voi retesta cand da putin caldura, sunt curioasa cum se vor dezvolta atunci notele. Si poate si diseara, dupa baie... Si cred ca si maine... :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Flower by Kenzo Essentielle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Flower by Kenzo Essentielle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flower by Kenzo Essentielle dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flower by Kenzo Essentielle de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Kenzo Flower by Kenzo Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Christian Dior Dior Addict Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Agent Provocateur Agent Provocateur Givenchy Hot Couture Chopard Wish Frederic Malle Musc Ravageur Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Hypnotic Poison Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys Annick Goutal Grand Amour Fragonard Marche aux Fleurs Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Pivoine Angel Thierry Mugler Alien Eau de Toilette