Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama

Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama

migdale
Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini Flower by Kenzo Le Parfum Kenzo de dama Imagini

Flower by Kenzo Le Parfum de Kenzo este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Flower by Kenzo Le Parfum a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Nota de varf este coacaze negre; notele de mijloc sunt migdale, violeta si trandafir; Notele de baza sunt ambra, vanilie si mosc alb.

coacaze negre

migdale violeta trandafir

ambra vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flower by Kenzo Le Parfum by Kenzo.

Flower by Kenzo Le Parfum Recenziile parfumurilor

Mi-a placut dintotdeauna duetul pudrat de trandafir si violeta din Flower clasic, iar varianta Le Parfum continua povestea adaugand in plus note oriental-gurmande si misterioase. Pare un Flower clasic ajuns la maturitate, cu personalitate mai puternica si mai bine definita. Neted, fin, catifelat, un parfum feminin ideal de iarna. Este si el pudrat, dar pudra lui nu e formata numai din flori, ci si dintr-o doza generoasa de mosc. In baza se simte foarte limpede pe langa portia dulce de vanilie si o nota de tamaie care in opinia mea se imbina seducator cu inocenta notelor pudrate. E foarte cochet si extrem de concentrat, te invaluie ca un vesmant calduros intreaga zi.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Flower by Kenzo Le Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Flower by Kenzo Le Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flower by Kenzo Le Parfum dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flower by Kenzo Le Parfum de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Yves Saint Laurent Cinema Priscilla Presley Indian Summer Christian Dior Pure Poison Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain L'Instant Magic Jil Sander Sensations Christian Dior Midnight Poison Giorgio Armani Armani Mania Dolce&Gabbana D&G Light Blue Chanel Chanel N°5 Calvin Klein Truth Chanel Chanel No 19 Poudre Giorgio Armani Emporio Armani Lei Hermes Kelly Caleche Tom Ford Black Orchid Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Cacharel Noa Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Meteorites