Designeri » I-K » Oriental Vanilat « Grupuri

Kenzo Amour Kenzo de dama

Kenzo Amour Kenzo de dama

Kenzo Amour Kenzo de dama Videouri
Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Kenzo de dama Imagini

Kenzo Amour de Kenzo este un parfum Oriental Vanilat de dama. Kenzo Amour a fost lansat in 2006. Kenzo Amour a fost creat de Daphne Bugey si Olivier Cresp. Notele de varf sunt ceai alb si orez; notele de mijloc sunt floare de cires, frangipani si heliotrop; Notele de baza sunt mosc, vanilie, note lemnoase si tamaie. Acest parfum este castigatorul a 2 premii: FiFi Award Fragrance Of The Year Women`s Nouveau Niche 2007 si FiFi Award Best Packaging Women`s Luxe 2007.

ceai alb orez

floare de cires frangipani heliotrop

mosc vanilie note lemnoase tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kenzo Amour by Kenzo.

Kenzo Amour Le Parfum

Kenzo Amour Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

hm... citesc despre slabul siaj și mica longevitate a acestui parfum și nu-mi vine a crede. l-am pulverizat aseară, iar după 10 ore era încă aici. e straniu cum, pe pielea mea, începe mai degrabă floral, evoluând cu lentoare și grație înspre zona vanilată, gourmandă, care spune cam tot ce vrem să știm despre vanilia dintr-un parfum: fără stridențe, fără zahăr ars, fără adăugiri intricate, fără vibeuri alcoolice sau aldehyde nereușite. e fin, învăluitor și perfect pentru primăvară. delicat ca un haiku :)

Cu toate ca detine un puternic miros gurmand ce aminteste de un bol de cereale cu lapte indulcit cu crema fina de vanilie, parfumul scapa de capcana gastronomica prin note florale parfumate intens cum este cea de heliotrop migdalos si usor pudrat si cele de cires care ridica usor compozitia si-o impiedica sa devina prea densa. Eu am varianta Le Parfum, dar nu mi-ar displacea sa am odata si clasicul Amour. Legat de sticle, e vorba despre acelasi parfum in cantitati diferite.

Este iubit pentru ca este calduros si dulce. Iti da o stare teribila de confort la purtare prin simplul fapt ca te stii invelita si ocrotita in note savuroase si poti infrunta astfel mai senina o zi care de la inceput nu promite nimic bun.
Un fel de panaceu olfactiv, asta e Amour.

ylili

nu inteleg de ce sunt 3 sticle de diferite culori la kenzo eu am mirosit numai ope aceea roz. Toate au acelsi miros?

melanj
melanj

un DA hotarat !

sensations
sensations

Cred ca este singurul parfum pe care l-am recumparat ani la rand si de care se pare ca nu ma mai plictisesc, pentru cei ce iubesc vanilia este parfumul perfect dozat nu este gretos sau foarte puternic.Ramane printre preferate si recumparate.

Daisy17
Daisy17

O vanilie cremoasa, dulce, care combinata cu orezul si cu floare de cires fac o familie foarte buna:). E preponderent pentru vreme rece, fiind dulce. Insa pe mine se pare ca are o problema: persista foarte putin. Intial am crezut ca parfumul pe care il am eu are o problema, insa pufaind din belsug testerul din magazin am remarca acelasi lucru. Siajul in cazul meu e 0. Imi pare tare rau, chiar e un parfum bine facut.

Ultima achizitie!! Imi place mult de tot, e fin, dulce exact cat trebuie, persista pe piele si pe esarfa (pe haine nu l-am incercat), imi aduce aminte de Hypnotic Poison in notele de inceput, dar apoi devine cumva... cremos si extrem de feminin.
Acum caut crema de corp aferenta si, daca am noroc, si gelul de dus. Si sunt fericita!

ralucucky
ralucucky

Un parfum pe care azi l-am testat pentru prima oara mai mult din greseala :) Imi place foarte mult, e exact ce cautam: un miros fin, dulce, vanilat, persistent, confortabil, potrivit pentru toamna. Multi spun ca seamana cu HP de la Dior, dar pe pielea mea acesta este mult mai interesant si mai subtil feminin.

cris82
cris82

Un miros placut, de vanilie, potrivit celor care adora mirosul pregnant de vanilie. Nu este fresh, fiind potrivit mai mult pentru iarna. Purtat cu un pulovar gros este foarte placut si confortabil. Vara chiar nu se potriveste. Este foarte persistent. Trebuie probat inainte de cumparare, eu una nu l-as mai achizitiona, pentru ca pur si simplu nu mi se potriveste.

tubykap20
tubykap20

Nu stiu de ce dar parfumul asta persista pe mine...2 zile!!! Mai ales pe haine!

Am "patit-o" iarna asta ca m-am razgandit in privinta camasii pe care vroiam sa o port chiar inainte sa ies pe usa,asa ca am pus-o inapoi pe umeras desi abia ma "pufuisem" cu Kenzo Amour...Rezultatul??? Toate hainele ramase in sifonier miroseau a Kenzo Amour si am fost "obligata" sa il port cam toata saptamana desi tanjeam dupa putin Alien sau Prada Candy...:P:P:P

Merita incercat!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Kenzo Amour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Kenzo Amour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kenzo Amour dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kenzo Amour de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Hot Couture Prada Prada Candy Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Insolence Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Christian Dior Dior Addict Givenchy Ange ou Demon Guerlain L'Instant Magic Lacoste Lacoste Pour Femme Keiko Mecheri Loukhoum Yves Saint Laurent Cinema Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Guerlain L'Instant de Guerlain Chanel Allure eau de parfum Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Giorgio Armani Armani Code for Women Cerruti 1881