Designeri » I-K » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Kenzo Amour Indian Holi Kenzo de dama

Kenzo Amour Indian Holi Kenzo de dama

Kenzo Amour Indian Holi Kenzo de dama Imagini Kenzo Amour Indian Holi Kenzo de dama Imagini

Kenzo Amour Indian Holi de Kenzo este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Kenzo Amour Indian Holi a fost lansat in 2008. Kenzo Amour Indian Holi a fost creat de Daphne Bugey si Olivier Cresp. Notele de varf sunt floare de cires, orez, tamaie si fructe rosii; notele de mijloc sunt bujor, piper roz, frangipani si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si vanilie.

floare de cires orez tamaie fructe rosii

bujor piper roz frangipani trandafir

lemn de santal mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kenzo Amour Indian Holi by Kenzo.

Kenzo Amour Indian Holi Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

A fost "dragoste la prima vedere" cand am primit o mostră de la o persoană foarte drăguță...L-am luat și nu mă pot despărți de el...
Nu știu cum s-ar comporta vara(și dacă îl voi mai avea atunci!),dar pe vremea aceasta rece și ploioasă merge fantastic,mai ales că eu simt la final o vanilie nu prea intensă "acoperită" parcă de fum...să fie santalul...sau moscul...sau ambele...
Oricum,pentru mine este un floral-lemnos minunat!...Cred că va trebui să-l am permanent în preajmă!

Este un fructat-floral ce miroase a vanilie, flori de cires si fructe rosii. Fata de varianta clasica, acesta nu se ia in serios, este jucaus si aromat. Putin mai floral decat initialul, are totusi vanilia cu care ne-a obisnuit. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 6/10

Kenzo Amour Indian Holi este un parfum foarte agreabil si bine lucrat, un flanker cu rost al clasicului Kenzo Amour. Practic, preia latura dulce-cremoasa din Amour, insa efectul lui e mult mai fluid si mai vibrant. E mai vesel. Marcante in el sunt florile de cires si desigur, vanilia. O combinatie savuroasa, usor fructata, pe o baza dulce. N-am intalnit pana acum vreun Kenzo efemer (Jungle, Amour clasic, Flower edp, Flower Le Parfum toate sunt foarte intense si de lunga durata) si nici Indian Holi nu face exceptie, avand o persistenta buna, doar siajul fiind ceva mai temperat. As spune tot prin comparatie cu Amour EDP ca acesta pare mult mai exotic, mai estival, insa in mod ciudat nu mi se pare totusi usor de purtat pe caldura. Mai degraba iti evoca ceva din fascinatia unor flori tropicale in miezul iernii, indeamnandu-te la leneveala in pulover din cashmir cu o cana de ceai fierbinte in mana. De neratat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Kenzo Amour Indian Holi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Kenzo Amour Indian Holi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kenzo Amour Indian Holi dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kenzo Amour Indian Holi de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler Alien Essence Absolue Agent Provocateur Agent Provocateur Frederic Malle Lipstick Rose Keiko Mecheri Loukhoum Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Chergui Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Penhaligon`s Artemisia Montale Intense Tiare Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Chanel Allure Sensuelle Amouage Amouage Lyric Woman Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Samsara Eau de Parfum Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original