Designeri » I-K » Floral Verde « Grupuri

Parfum d`Ete Kenzo de dama

Parfum d`Ete Kenzo de dama

Parfum d`Ete Kenzo de dama Imagini Parfum d`Ete Kenzo de dama Imagini Parfum d`Ete Kenzo de dama Imagini

Parfum d`Ete de Kenzo este un parfum Floral Verde de dama. Parfum d`Ete a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Antoine Lie. Notele de varf sunt lacramioare si note verzi; notele de mijloc sunt bujor, iasomie si zambila; Notele de baza sunt lemn de santal si mosc alb.

lacramioare note verzi

bujor iasomie zambila

lemn de santal mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Parfum d`Ete by Kenzo.

Parfum d`Ete Recenziile parfumurilor

Mie mi-a plăcut f mult acest parfum. Parca e făcut pt mine

Mie mi-a plăcut f mult acest parfum. Parca e făcut pt mine

Eh! Lacrimioare si zambile... Este un floral verde, dragut, pentru vara, cu siaj si persistenta moderate. Din fericire, acest parfum nu miroase sintetic, precum altele, insa seamana cu alte florale pe aceeasi tema, de ex. cu Fleur de Cristale de la Lalique sau Muguet e Fleur de la Yces Rocher. Purtabil si...atat. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Parfum d`Ete fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Parfum d`Ete, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Parfum d`Ete dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Parfum d`Ete de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Jean Paul Gaultier Classique Hermes Elixir des Merveilles Guerlain L'Instant de Guerlain Montblanc Femme de Montblanc Christian Dior Pure Poison Annick Goutal Un Matin d`Orage Christian Dior Poison Guerlain Shalimar Chanel Coco Mademoiselle Kenzo Flower by Kenzo Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dior Addict Christian Dior Miss Dior Cherie Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain Idylle Moschino Couture!