Designeri » I-K » Oriental Lemnos « Grupuri

Peace Kenzo unisex

Peace Kenzo unisex

Peace Kenzo unisex Imagini Peace Kenzo unisex Imagini

Peace de Kenzo este un parfum Oriental Lemnos unisex. Peace a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Annick Menardo. Nota de varf este mandarina; Nota de mijloc este cedru; Notele de baza sunt boabe de tonka, mosc, vanilie si heliotrop.

mandarina

cedru

boabe de tonka mosc vanilie heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Peace by Kenzo.

Black

Peace Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu un evident caracter masculin, insa are si partile lui suave si feminine. Incepe direct cu un miros dulceag,urmand ca mai apoi sa se instaleze si o nota pudrata, si sa se indulceasca mai mult. Aduce ca miros cu Bvlgari-Black, insa Black este ceva mai masculin si mai aspru. Nu e rau parfumul, insa imi pare cam comun, seamana destul de bine cu multe parfumuri barbatesti de categorie medie din mainstream. Siaj mic, persistenta moderata. Nota mea 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Peace fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Peace, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Peace dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Peace de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Armand Basi Basi Femme Diesel Zero Plus Masculine Shiseido Feminite du Bois Benetton Colors de Benetton Men Giorgio Armani Sensi Jewel Guerlain Iris Ganache Montale Red Vetyver Charriol Charriol Eau de Parfum Benefit My place or yours Gina Jacques Bogart Silver Scent DSH Perfumes Jitterbug for Men Rasasi Amber Oudh