Designeri » I-K » Citric Aromatic « Grupuri

Power Cologne Kenzo de barbati

Power Cologne Kenzo de barbati

Avut: 1

Power Cologne Kenzo de barbati Imagini

Power Cologne de Kenzo este un parfum Citric Aromatic de barbati. Power Cologne a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Notele de varf sunt bergamot, lamaita si cardamom; notele de mijloc sunt muscata, piper negru si coriandru; Notele de baza sunt balsam Tolu, cedru de Virginia si vetiver.

bergamot lamaita cardamom

muscata piper negru coriandru

balsam Tolu cedru de Virginia vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Power Cologne by Kenzo.

Power Cologne Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

l-am cumparat fara sa stiu absolut nimic despre el decat niste detalii din review-urile de pe fragrantica. aveam nevoie de un parfum de vara iar bugetul era foarte limitat. m-a atras pretul si cantitatea. acum, despre parfum: chiar daca este o apa de colonie, deci concentratia de parfum pur e destul de mica (undeva sub 5%) tine destul de mult pe piele si eu recomand pentru un plus de longevitate desi stiu ca nu este prea corect aplicarea unui puf doua si pe haine. proiectia este surprinzatoare pentru o apa de colonie (stateam la un metru si ceva de o persoana si m-a intrebat ce parfum port). cat despre note pot spune ca incepe usor spicy (se simte cardamomul si bergamota), apoi dupa vreo ora se fac simtite notele de mijloc (florale, intr-adevar dar deloc feminine) iar apoi dupa inca vreo ora parfumul se "asaza" delicat pe pele iar proiectia e din ce in ce mai discreta. recomand cu caldura!!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Kenzo Power Cologne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Kenzo Power Cologne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Power Cologne dupa Kenzo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Power Cologne de Kenzo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric Aromatic
Avon Mesmerize Victoria`s Secret Very Sexy for Him Issey Miyake Eau d'Ete 2005 l'Eau d'Issey Pour Homme Air-Val International Disney Mickey Crabtree & Evelyn West Indian Lime Lulu Castagnette Indomptee Molinard Eau de Citrus Acqua di Stresa Acqua di Stresa fresh touch Baxter of California Bravado2 Parfums Berdoues Vetivera Herbacea Bath and Body Works Citron Intelligent Nutrients Innercalm