Designeri » I-K » Pielarie « Grupuri

Knize Ten Knize de barbati

Knize Ten Knize de barbati

Knize Ten Knize de barbati Imagini Knize Ten Knize de barbati Imagini Knize Ten Knize de barbati Imagini

Knize Ten de Knize este un parfum Pielarie de barbati. Knize Ten a fost lansat in anii 1920's. Knize Ten a fost creat de Vincent Roubert si Francois Coty. Notele de varf sunt petit grain, portocala, lamaie de Amalfi, rozmarin, bergamot si muscata; notele de mijloc sunt cedru de Virginia, paciuli, lemn de santal, tinctura de trandafiri, garoafa, scortisoara, floare de portocal si iris; Notele de baza sunt pielarie, ambra, mosc, lichen, Castoreum si vanilie.

petit grain portocala lamaie de Amalfi rozmarin bergamot muscata

cedru de Virginia paciuli lemn de santal tinctura de trandafiri garoafa scortisoara floare de portocal iris

pielarie ambra mosc lichen Castoreum vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Knize Ten by Knize.

Homme

Knize Ten Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Un parfum ciudat, pe care ori il iubesti, ori il urasti. Nu accepta jumatti de masura. L-am incercat pe pielea mea, dar l-a purtat si prietenul meu.

Inca din deschidere apare nota de piele, impletita cu muscata si putin acrisoara,dura, poate din cauza bergamotei sau a citricelor. Dupa jumatate de ora mirosul devine tot mai greu, pielea are un iz sufocant, de cauciuc ars, oxigenul din incapere parca a disparut in neant.

Pe masura ce se aseaza, nota de piele devine ambrata, animalica, dar la fel de sufocanta. Personal, il gasesc greu de purtat si de mirosit. Nici nu se pune problema sa fie purtat la temperaturi mai mari de 10 grade.
Siaj moderat, persistenta buna, nu se sterge usor de pe incheietura, chiar daca as fi vrut.

Knize Ten by Knize 2.50 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Knize Knize Ten fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Knize Knize Ten, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Knize Ten dupa Knize. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Knize Ten de Knize reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Trussardi Trussardi Uomo Rochas Globe Etat Libre d`Orange Charogne Houbigant Duc de Vervins Sonoma Scent Studio Fireside Intense Axe Axe Instinct Adidas Adidas Dare Byredo Baudelaire Ayala Moriel Frangipanni Gloves Mona di Orio Cuir Lord`s Jester Zephyr S-Perfume Se-x