Designeri » I-K » Oriental Condimentat « Grupuri

Saffron Amber Agarwood Cardamom Korres de barbati

Saffron Amber Agarwood Cardamom Korres de barbati

oud
Saffron Amber Agarwood Cardamom Korres de barbati Imagini Saffron Amber Agarwood Cardamom Korres de barbati Imagini

Saffron Amber Agarwood Cardamom de Korres este un parfum Oriental Condimentat de barbati. Saffron Amber Agarwood Cardamom a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt cardamom, scortisoara si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, lemn de santal, cedru de Virginia si sofran; Notele de baza sunt ambra, vanilie si Lemn de Agar(Oud).

cardamom scortisoara bergamot

garoafa lemn de santal cedru de Virginia sofran

ambra vanilie Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Saffron Amber Agarwood Cardamom by Korres.

Amber Mystique

Saffron Amber Agarwood Cardamom Recenziile parfumurilor

Kristal
Kristal

Dupa ce l-am descoperit acum trei ani, mi-am facut un backup imediat de 3 sticle. Nu cred sa fi mirosit vreodata ceva mai frumos- este fara doar si poate parfumul pe care l-as putea purta la infinit, fara sa ma plictisesc de el si fara sa-i gasesc vreun cusur la nivelul notelor. E un amestec amarui-vegetal, cu note ierboase, amare si in acelasi timp indulcite discret de o vanilie perfect topita in celelalte ingrediente. Este un parfum diafan, cristalin, cu un oud abia simtit. O boare de ceva intens-medicinal defileaza intepator in debut, apoi sofranul explodeaza, insa in doze suficient de temperate cat sa nu devina greoi, ca in alte parfumuri condimentate. E amestecat cu o boare de cardamamom si de citrice verzi, totul intr-un ansamblu delicat, ca o caligrafie japoneza, ca o stampa. Este foarte ciudat cum atatea note grele sunt puse sa cante suav in loc sa bubuie. Oudul, cardamomul si sofranul se impletesc intre ele formand nu un cor, ci mai mult un ecou. Sunt condimente care impreuna creaza un univers aromatic (insa nu fougere).

De ce o fi pus aici ca masculin, nu pricep-este un unisex desavarsit, o nisa la pret de 25 euro sticla, adica pomana pomenilor, in conditiile in care peste 90% din ingrediente sunt exclusiv naturale. Pe el nu scrie "pour homme"si se gaseste in Grecia la standul oricarei farmacii, in rand cu parfmurile feminine. Si, nu stiu daca v-am spus, dar daca v-am spus, ma repet, e frumos rau de tot!

Are un singur pacat: tine foarte putin... Vine, te vrajeste si se duce furis si te lasa bantuita de un regret: ca nu-l poti face sa stea pe piele macar un pic mai mult. Dar, daca ar fi mai tare, daca ar fi mai potent, atunci poate nu ar mai avea acea frumusete perfecta, de neegalat pentru mine.

E un parfum compus de Dominique Ropion si cine vrea sa isi faca o idee macar despre cum miroase, poate sa incerce Ambre Mistique de la Estee Lauder. Seamana mult, mie asa mi se pare, doar ca Saffron de la Korres este infinit mai frumos.

zambila
zambila

Combinatia de ingrediente se imbina fenomenal, cred ca este unul dintre cele mai frumoase parfumuri pe care le-am mirosit in ultima vreme, pentru mine intruneste toate conditiile olfactive dar are o mare problerma: nu dureaza deloc, nu vrea sa stea cu mine mai mult de doua ore si pe urma nici urma de el.Off, ce trist sa dai peste o astfel de frumusete trecatoare! Ar trebui sa te parfumezi toata ziua la intervale regulate ca sa te bucuri de el, lucru sesizat si de membrii .com. Pretul este intre £20-£30 online pentru 50ml. Sper ca Korres sa-l faca valabil in viitor sub forma de extract sau Apa de Parfum, as fi prima pe lista de cumparare.

Saffron Amber Agarwood Cardamom by Korres 4.00 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Saffron Amber Agarwood Cardamom dupa Korres. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Saffron Amber Agarwood Cardamom de Korres reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Christian Dior Aqua Fahrenheit Bvlgari Aqva Pour Homme Guerlain Shalimar Givenchy Very Irresistible Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore Christian Dior Miss Dior Eau De Toilette Burberry Body Eau de Parfum Intense Carolina Herrera 212 Diptyque Philosykos Burberry Body Bvlgari Rose Essentielle Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum Robert Piguet Calypso Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Escada Escada Magnetism Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Paco Rabanne Lady Million