Designeri » L » Oriental Condimentat « Grupuri

Al Oudh L`Artisan Parfumeur unisex

oud
Al Oudh L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Al Oudh de L`Artisan Parfumeur este un parfum Oriental Condimentat unisex. Al Oudh a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt cardamom, piper roz, chimion, curmale, floare de portocal si fructe uscate; notele de mijloc sunt stanjenel, neroli, sofran, tamaie, trandafir, Lemn de Agar(Oud) si pielarie; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, cedru de Virginia, boabe de tonka, vanilie, smirna, zibeta si mosc.

cardamom piper roz chimion curmale floare de portocal fructe uscate

stanjenel neroli sofran tamaie trandafir Lemn de Agar(Oud) pielarie

lemn de santal paciuli cedru de Virginia boabe de tonka vanilie smirna zibeta mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Al Oudh by L`Artisan Parfumeur.

Rose Oud

Al Oudh Recenziile parfumurilor

Virtus
Virtus

Este un parfum mai degraba barbatesc. Am rezerve ca o femeie l-ar putea purta in mod obisnuit. Contine "cumin", ceea ce noi numim chimion in romaneste. Aceasta esenta, considerata de unii ca fiind de natura gurmanda, poate sugera uneori ideea de BO (body odour). Mai ales impreuna cu cardamom-ul. Ceva ce poate fi nu tocmai acceptabil pentru unele persoane. De aceea folosirea acestul parfum poate fi oarecum restrinsa de context. Pe de alta parte transmite un anumit element de salbaticie masculina. Imi sugereaza ideea de explorator neobosit umblat prin multe locuri si prin tot felul de spatii exotice.

psipsina
psipsina

îmi doresc acest parfum de ceva vreme. cam de când am primit eșantionul său și este, cred eu, cea mai bună reprezentare oudh din seria parfumurilor apărute în 2009. poate sunt puțin influențată de faptul că îmi plac creațiile lui douchafour, dar rămân la părerea că i-a reușit de minune combinația de rășini.
parfumul este tenace, eu îl notez cu 10.

Este un parfum aspru, foarte frumos, dar asemanator oarecum cu altele din acelasi gen. Imi pare mai mult masculin decat unisex. Se simte un amalgam de condimente, din care detectez piper, chimion, dar si alte ingrediente din care recunosc irisul, pielaria, tamaia, rasinile si trandafirul. Este foarte bine mixat parfumul, la fel de bine precum Musc Ravageur de Frederic Malle, deci nu deranjeaza nici o nota. Parfumul are dulceata moderata, suficienta cat sa nu fie prea aspru. Deci, imi pare un parfum destul de frumos. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Al Oudh fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Al Oudh, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Al Oudh dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Al Oudh de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Tom Ford Noir de Noir Agent Provocateur Agent Provocateur Lorenzo Villoresi Teint de Neige Keiko Mecheri Peau de Peche Guerlain Shalimar John Galliano John Galliano Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Yosh Konig Le Labo Oud 27 Tiziana Terenzi Lillipur M. Micallef Emir Nasomatto Duro Bond No 9 New Haarlem Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Givenchy Organza Indecence Serge Lutens Fourreau Noir Molinard Habanita