Designeri » L » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Amour Nocturne L`Artisan Parfumeur unisex

caramel
lactonic
Amour Nocturne L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Amour Nocturne de L`Artisan Parfumeur este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Amour Nocturne a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Parfumul prezinta cedru, lapte, caramel, praf de pusca si orhidee.

cedru lapte caramel praf de pusca orhidee

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amour Nocturne by L`Artisan Parfumeur.

Amour Nocturne Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Amour Nocturne e un parfum neobisnuit si nu doar pentru pudica si inocenta linie L`Artisan Parfumeur, ci la modul general, pentru ca iti solicita mult simtul olfactiv, imaginatia, mintea, rabdarea…Miroase destul de dubios, fiind necesar sa-l retestezi de cateva ori ca sa poti da un verdict. Nu e rau, e doar straniu, are ceva a lui aparte, e dulce si metalic, compus dintr-un melanj inedit de note dintre care, da, praful de pusca e o apartie cel putin bizara si desi nu am experiente balistice este cert ca accentul inecacios prafos de metal ars "tinteste" dintr-acolo.

Cine altul decat copilul teribil al parfumeriei Bertrand Duchaufour putea sa uneasca genul acesta de note laolalta: caramel, lapte, orhidee si praf de pusca. Am avut in facultate un curs legat de arta dadaista - foarte inventivi artistii aceia…cand nu aveau subiecte de poezii sau picturi scriau pe biletele cuvinte diferite, le puneau intr-un bol, scoteau 3-4 si faceau apoi ceva creativ pornind de la ce iesea.

Asa cred ca a procedat si Monsieur Duchaufour aici, a extras la nimereala niste note si le-a pus laolalta. Ei, dar fiindca el are intr-adevar har si nu am intalnit pana acum un parfum facut de el care sa nu-mi starneasca admiratia macar, a stiut cum sa le dozeze ca sa obtina totusi un amestec purtabil, nu o bomba…

Ar mai fi un amanunt de comentat, numele parfumului. Amour Nocturne…Cand il auzi ai crede ca e un parfum oriental in care vanilia se impleteste cu tamaia, ceva senzual si catifelat…dar se pare ca amorul are si alte interpretari in parfumerie, la fel ca-n dragoste si razboi in domeniul nisei totul e permis…

Amour Nocturne e un amor cu nabadai. Un parfum unisex pe care eu l-as vedea purtat de Mr. & Mrs. Smith. Doi agenti secreti, intamplator casatoriti, iau o cina fastuoasa impreuna, apoi rad cu mitralierele peluza din fata casei.
Just for fun.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Amour Nocturne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Amour Nocturne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amour Nocturne dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amour Nocturne de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Floral Mosc
Divine L'Homme de Coeur Bvlgari Bvlgari Pour Homme Creed Imperial Millesime Creed Green Irish Tweed D`Orsay Le Nomade Chanel Egoiste Platinum Antonio Banderas Antonio Puma Man Krizia Easy Krizia Lancome Magnifique Corine de Farme Eros Hot Esteban Ambrorient