Designeri » L » Aromatic Fougere « Grupuri

Fou d`Absinthe L`Artisan Parfumeur de barbati

Fou d`Absinthe L`Artisan Parfumeur de barbati Imagini

Fou d`Absinthe de L`Artisan Parfumeur este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Fou d`Absinthe a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Notele de varf sunt coacaze negre, aglica si pelin; notele de mijloc sunt ghimbir, paciuli, piper, nucsoara, anason stelat si cuisoare; Notele de baza sunt pin balsamic, tamaie si ace de pin.

coacaze negre aglica pelin

ghimbir paciuli piper nucsoara anason stelat cuisoare

pin balsamic tamaie ace de pin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fou d`Absinthe by L`Artisan Parfumeur.

Fou d`Absinthe Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

O daa!!! De foarte mult timp imi doresc sa il incerc si acum am avut ocazia. Cum sunt un mare fan al parfumurilor ierboase, radacinoase, puternice (Encre Noire) Fou d'Absinthe nu face decat sa imi dea fiori pe sirea spinarii. E misterios, puternic, aproape sufocant in prima instanta, masculin cat cuprinde, rece, dar in acelasi timp completeaza perfect vremea de toamna tarzie. Un parfum ciudat...am o senzatie nepamanteana cand il miros, senzatie pe care am mai avut-o cu alte 3 parfumuri: Encre Noire, Serge Lutens - L'Orpheline si Montale - Full incense. Nota 10!!

Merdelia
Merdelia

Fou d'Absinthe este primul parfum căruia îi pot simţi foarte clar absolut toate notele listate în descrierea oficială. E şocant de natural şi întruchipează uimitor de bine "zâna verde", astfel încât la prima adiere îl simţi direct în gât, un pic înecăcios, lăsând acea senzaţie de încleiere specifică absintului (aproape intolerabil). Este dens, intoxicant, sofisticat şi foarte fermecător.

După 15 minute devine cuminte, aşezat. Rămâne "uscat", aspru şi dulceag, dar spre pudrat, mai mult decât suportabil, însă mirosit îndelung poate induce senzaţia de rău, întocmai precum absintul ingerat în exces.

Din punctul meu de vedere este o veritabilă capodoperă a parfumeriei şi un excelent exemplu al sublimării de tip sinestezic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fou d`Absinthe dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fou d`Absinthe de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Iceberg Twice Pour Homme Loewe Loewe Pour Homme Vicky Tiel Ulysse Yves Saint Laurent Live Jazz Geo. F. Trumper Eau de Quinine Czech & Speake Oxford & Cambridge Francesco Smalto Smalto Jean Paul Gaultier Le Male Stimulating Body Spray 2006 The American Line Air Force - Stealth Givenchy Les Parfums Mythiques - Xeryus La Perla GrigioPerla HEDO Perry Ellis Reserve for Men