Designeri » L » Oriental Vanilat « Grupuri

Havana Vanille L`Artisan Parfumeur unisex

Havana Vanille L`Artisan Parfumeur unisex

Havana Vanille L`Artisan Parfumeur unisex Imagini Havana Vanille L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Havana Vanille de L`Artisan Parfumeur este un parfum Oriental Vanilat unisex. Havana Vanille a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt cuisoare, vanilie si fructe uscate; notele de mijloc sunt imortela, narcisa, boabe de tonka si lemn dulce; Notele de baza sunt rasina, mosc, note lemnoase, pielarie, rom si tutun.

cuisoare vanilie fructe uscate

imortela narcisa boabe de tonka lemn dulce

rasina mosc note lemnoase pielarie rom tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Havana Vanille by L`Artisan Parfumeur.

Love by Kilian

Havana Vanille Recenziile parfumurilor

maril
maril

Mie imi place! Imi place mult! Sunt de acord cu tot ce a scris Manuela (pana la un punct), incepe vanilat, vanilat frumos, unde aceasta minunata vanilie se combina cu romul.
Este un gurmand sexy si sofisticat, pe care nu stii ce sa-i faci: sa-l porti sau sa-l "mananci".
Am spus mai sus ca sunt de acord cu Manu pana la un punct. Dupa un timp bunicel, cand s-a mai "asezat"eu am simtit pielaria si moscul. Si ghici ghicitoare la cine m-a dus cu gandul? La Memoir! Poate si din cauza cuisoarelor, pe care sincer eu nu le simt decat foarte foarte putin, la un moment dat asemanarea dintre ele mi s-a parut izbitoare. Dar acesta nu este atat de neimblanzit ca Memoir. Aici avem narcisa si fructele uscate, plus vanilia aceea incredibila si toate acestea fac ca asemanarea dintre el si Memoir sa se opreasca la piele, mosc si cuisoare.
Si din nou ii dau dreptate lui Manu, purtatoare trebuie sa iubeasca parfumurile gurmande si (adaug eu) sa fie o femeie puternica.
Multumesc mult mult mult marisi pentru ca datorita tie am putut sa ma bucur de minunea asta de parfum.

manuelag
manuelag

Nu cred ca acest parfum va avea multi admiratori, insa este o vanilie aromata si foarte reusita in ciuda a ceea ce sustin unele recenzii. Dupa cum imi spunea cineva, careia ii dau perfecta dreptate, acest parfum te duce cu gandul la ciocolata aerata alba.
Incepe din start cu o vanilie frumoasa, nicidecum comerciala in care se simte deopotriva aroma de rom. Este un dulce, un gurmand, un parfum care te indeamna la mirosire cu nesat. Cu siguranta nu ii face bine caldura, dar cei carora le plac parfumurile precum CnC 21 si altele care amintesc intructva de laptic dulce, il pot incerca si cu siguranta il vor gasi reusit.Este cald si rotund si cred ca te imbraca foarte frumos.
Nu evolueaza fascinant precum alte creatii, insa este frumos, nu e confuz si nici imbacsit. Nu regasesc pielaria si nici tutunul. Ramane cremos si cald, la vanilia de mai sus adaugandu-se tonka si probabil lemn dulce. Fructele uscate nu stiu daca sunt sau nu ...poate sunt obisnuita cu alte interpretari ale lor. Cel mult as putea sa ma gandesc la fructe uscate si dulci. Precum smochina sau curmala, nicidecum nu regasesc caise sau piersici sau note ascutite.
Purtatoarea: Cred ca este un ,,must,, pentru cele care iubesc gurmandele si interpretari ale acestora care nu iti ridica excesiv glicemia. Il gasesc cozy pentru tinuta cozy.
Locatia: in nici un caz la un serviciu auster. Poate mai degraba intr-o vacanta de iarna frumoasa de care sa iti aminteasca mereu cu placere.
Trece in lista de achizitii! :)

Melania
Melania

Un parfum experimental care, din dorinţa de a convinge ambele tabere (feminină şi masculină), a căzut în ridicol. Pare-se că ingredientele au fost de bună calitate, dacă e să cântărim intensitatea licorii, şi doar concentraţia acestora adăugată după ureche, rezultatul fiind o combinaţie "inovatoare" de rom cu vanilie, dar nu una oarecare, nu, ci mai degrabă a unei prăjituri în care gospodina, incercând reţeta pentru întâia oară, a încurcat cantitatea de lapte cu cea de rom, iar la final, pentru a nu fi nevoită să arunce compoziţia, a presărat vanilie şi boabe de tonka din belşug. - Rezultatul? O mireasmă "îmbietoare", după a cărei pulverizare, prima muscă leşinată am fost eu. Pe viitor, poate îi voi mai acorda o şansă, dar momentan îi spun pas.

Havana Vanille by L`Artisan Parfumeur 3.27 out of 5 based on 13 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Havana Vanille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Havana Vanille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Havana Vanille dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Havana Vanille de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Lorenzo Villoresi Teint de Neige By Kilian Back to Black Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Thierry Mugler Innocent Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Tom Ford Noir de Noir Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chloe Chloe Eau de Parfum Christian Dior Dune Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Fragonard Grain de Soleil Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Chance Eau de Toilette Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense