Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

L’Ete en Douce L`Artisan Parfumeur de dama

L’Ete en Douce L`Artisan Parfumeur de dama

ierbos

L’Ete en Douce de L`Artisan Parfumeur este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. L’Ete en Douce a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Parfumul prezinta floare de portocal, mosc alb, trandafir, iarba verde, flori de tei, fan si note lemnoase.

floare de portocal mosc alb trandafir iarba verde flori de tei fan note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L’Ete en Douce by L`Artisan Parfumeur.

L’Ete en Douce Recenziile parfumurilor

lilidana
lilidana

Nota principala pe care o simt in acest parfum este cea de fan /iarba. Mirosul florilor de tei se simte doar sugerat undeva in fundal alaturi de notele lemnoase. Problema este ca acest miros de iarba, fan si tei desi subtil si extrem de delicat devine cu timpul...obsedant si creeaza dependenta. De multe ori nici nu mai stiu daca simt parfumul sau il recreez in minte din propriile amintiri.
Trebuie sa recunosc ca relatia mea cu acest parfum este una foarte ciudata. Desi nu a fost dragoste la prima vedere, am ajuns sa il caut pentru ca nu mi-l mai pot scoate din minte.
Persistenta pe piele este excelenta (iarna il simt si a doua zi), siajul este bun (atat cat sa il simta si cei din jurul meu, fara sa fie deranjant)

timi79
timi79

E un parfum foarte subtil, dar persistent! Parca iti intra sub piele, nu stii de unde vine un miros extreme de placut, dar il simti cum te misti, il simti in jurul tau ba chiar si in camera se simte dupa ce ai iesit. Cei care doresc un parfum ametitor, strigator , nu cumva sa-l cumpere, fiindca vor fi dezamagite. Dar celor carora le place prospetimea brizei mediterane, cu parfumulflorilor de tei, va adduce o bucurie acest parfum, mai ales in zilele toride.

sigrid
sigrid

Cand va fi sa prind pestisorul de aur, o sa-l rog sa-mi dea ochii violet ai lui Liz Taylor, buzele Angelinei si …..mirosul ascutit al ursului grizzly , pentru a ma bucura si eu de acest parfum !
Adjective regasite prin descrieri, precum “calm”,"uncomplicated”sau, doamne fereste, "mutedly quiet” , nu ma incita cand e vorba de parfumuri ( ori barbati).
PR-ul cred ca s-a bazat 60% pe denumire, 30% pe renumele casei si doar restul pe parfumul propriu zis.
As zice ca e un parfum putin nehotarat daca sa fie “floral-musk” sau doar “floral” si care in timpul crizelor de identitate se intreaba : “ Ce caut eu in viata mea?” .

Extrem de fin si temperat, aproape un nonparfum ce se aseaza discret pe piele avand un siaj mediocru, in schimb pe haine se impregneaza multumitor. Uneori tot ce ne trebuie este o apa parfumata frumoasa care sa nu ne distraga atentia, de aceea mi l-am luat, notele fiind de o naturalete uimitoare si cu un farmec distinct.

Parfumul a fost initial o editie limitata in 2005 numit Extract de Songes, dar numele sau a fost ulterior modificat pentru a nu se confunda cu Songes de la Annick Goutal. Alcatuit dintr-un buchetel bland si suav (Olivia Giacobetti e maestra in arta acuarelei delicate, vezi En Passant) de tei, neroli si un trandafir plapand, invelit in mosc cald si dulce pe fundal.

Bun de purtat in timpul siestei cand motai in hamac cu pisica in brate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur L’Ete en Douce fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur L’Ete en Douce, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L’Ete en Douce dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L’Ete en Douce de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Annick Goutal Ninfeo Mio Annick Goutal Un Matin d`Orage L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Chanel Chanel No 19 Poudre Hermes Un Jardin Sur Le Nil Prada Infusion d'Iris Givenchy Extravagance d'Amarige Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille Molinard Habanita Eau de Parfum Kenzo L'Eau par Kenzo Christian Dior Hypnotic Poison Juliette Has A Gun Citizen Queen Frederic Malle Carnal Flower Cacharel LouLou Frederic Malle Musc Ravageur Hermes Hermessence Ambre Narguile Il Profvmo Chocolat Annick Goutal Musc Nomade Parfumerie Generale L'Ombre Fauve Carolina Herrera Carolina Herrera