Designeri » L » Floral « Grupuri

La Chasse aux Papillons L`Artisan Parfumeur de dama

La Chasse aux Papillons L`Artisan Parfumeur de dama

tuberoza
La Chasse aux Papillons L`Artisan Parfumeur de dama Imagini

La Chasse aux Papillons de L`Artisan Parfumeur este un parfum Floral de dama. La Chasse aux Papillons a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Anne Flipo. Parfumul prezinta tuberoza, floare de portocal, iasomie, floare de lamai verde si flori albe.

tuberoza floare de portocal iasomie floare de lamai verde flori albe

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Chasse aux Papillons by L`Artisan Parfumeur.

La Chasse aux Papillons Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

"Expresiv, gratios, pur si luminos. E pentru o micuta balerina in tutu alb si poante roz perlate. Chipul ei nu are strop de machiaj, e doar imbujorata de la primele piruete." Rose, perfect surprinsa esenta parfumului!Perfect!N-am ce sa mai adaug!

Merdelia
Merdelia

Cineva ar trebui să deteste foarte mult florile suave încât să nu agreeze acest parfum. Rafinat, timid, halucinant de fin, este ideal pentru cine abia face cunoştinţă cu zona florilor albe şi o alegere excelentă pentru miresele romantice care îndrăgesc tuberoza, sau pentru un garden party într-o seară răcoroasă de vară târzie.

În concluzie, încă o capodoperă cu o denumire pe măsură. Pentru construcţie îi dau un 9. Primea 10 dacă persista mai mult de două-trei ore.

In sfarsit avem ocazia sa ne cunoastem, La Chasse si cu mine. Nu stiu cum de abia acum il testez, caci ador florile albe si este mereu enumerat printre favoritele multora si in plus e si unul din cele mai populare parfumuri de la casa L`Artisan Parfumeur.

Problema este ca am ajuns cu pasiunea pentru tuberoza foarte departe deja si imi priesc esentele mai tari. La Chasse e bun sa te introduca in realmul florilor albe daca esti novice. E foarte delicat. Atat de bland incat nu are ce sa nu-ti placa la el, mai putin siajul foarte firav si nesatisfacator. Dupa maxim o ora parca m-am dat doar cu o crema de corp. Dupa doua ore deja e dus.

Asadar nu are multa anduranta, dar compenseaza atat cat tine prin gingasia fermecatoare a buchetului. Nu contine numai tuberoza, aceasta e doar mai pronuntata decat celelalte flori dintre care se disting cele de tei (foarte rare in parfumuri) si iasomie.

Un parfum cu o tuberoza ce iese in prim plan, o tuberoza proaspata, nu inecacioasa, grea. Parfumul este dulce, dar nu deranjant, seamana foarte bine cu Estee Lauder - Tuberose Gardenia, este foarte elegant, rafinat. Eu alte note in afara de aceasta tuberoza nu simt, mie imi pare un soliflor.
Este un parfum luminos, frumos, pentru iubitorii acestei flori, cu siaj moderat-redus si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Gift Set 0.17oz
L'artisan Parfumeur Variety by L'artisan Parfumeur 4 Piece Mini Sampler Fragrance Coffret With Calingna Timbutktu Mure Et Musc La Chasse Aux Papillons And All Are .17 oz Minis for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
La Chasse Aux Papillons Perfume by L'Artisan Parfumeur, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3.4oz
L'Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Eau De Toilette 1.7oz
L'artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons by L'artisan Parfumeur EDT Spray 1.7 oz for Women
StrawberryNET.com
L'Artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
L'Artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
La Chasse Aux Papillons Perfume by L'Artisan Parfumeur, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
L'Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Eau De Toilette for women 1.7 oz
L'Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Eau De Toilette for women 1.7 oz
Eau De Toilette 3.4oz
L'artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons by L'artisan Parfumeur EDT Spray 3.4 oz for Women
L'Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Eau De Toilette for women 3.4 oz
L'Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons Eau De Toilette for women 3.4 oz
Beautyhabit.com
L'Artisan Parfumeur - La Chasse Aux Papillons Eau de Toilette - 50 ml
L'Artisan Parfumeur - La Chasse Aux Papillons Eau de Toilette - 50 ml
StrawberryNET.com
L'Artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
L'Artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Chasse aux Papillons dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Chasse aux Papillons de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Noir de Noir Robert Piguet Fracas Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum The Different Company Sublime Balkiss Keiko Mecheri Attar de Roses Prada Infusion d'Iris Frederic Malle Carnal Flower Byredo Bal d'Afrique Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chloe Chloe Eau de Parfum Atelier Cologne Vanille Insensee Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Chanel N°5 Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Ambre Sultan Amouage Amouage Lyric Woman