Designeri » L » Lemnos Condimentat « Grupuri

Mechant Loup L`Artisan Parfumeur de barbati

nuci
miere
Mechant Loup L`Artisan Parfumeur de barbati Imagini

Mechant Loup de L`Artisan Parfumeur este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Mechant Loup a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Parfumul prezinta alune, miere, lemn de santal, cedru, lemn dulce, smirna, note lemnoase si pralina.

alune miere lemn de santal cedru lemn dulce smirna note lemnoase pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mechant Loup by L`Artisan Parfumeur.

Mechant Loup Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

As fi tare curioasa cui ii miroase acest parfum in primul rand a alune, miere si lemn dulce...
Mda...si eu as vrea sa miroase conform voturilor, pentru ca sunt in cautarea unui gurmand usor lemnos.Dar nu gasesc ca e deloc asa.
E a treia oara cand il miros, insa de data aceasta nu sunt nici in parfumerie si nici nu am nasul bombardat de prea multe incercari.
Parfumul este inca din debut dominat de cedru si alte note lemnoase. Ceea ce il fac sa fie complet masculin. In ceea ce priveste categoria, parerea mea este ca fix masculin si doar masculin. Si la partea cu lemnos-condimentat gasesc ca asa este, caci per ansamblu miroase mai mult lemnos si condimentat, in niciun caz nu iti vine sa mananci alunele din el. Cred ca din alune a ramas doar coaja lemnoasa, iar mierea nu il glazureaza, ci ii adauga o tenta aspra. Ca si cum ai mirosi aceasta miere, insa borcanul e pus sus pe raft si nu il poti ajunge.
Eu ma declar un fan al acestei privind-o per ansamblu. Parfumurile chiar sunt frumoase, inventive (nu intr-un sens la moda azi...adica nu frapeaza prin alaturarea de note cacofonice sau rare, insa parfumurile lor nu sunt comune). Ingredientele par a fi naturale si de cele mai multe ori nu sunt stridente. Ca sa zic asa, compozitiile sunt omogenizate cu rabdare si rezultatele sunt, de cele mai multe ori, foarte frumoase. Dar, cum nimic nu este perfect, siajul si longevitatea sunt deficitare. De fapt, nu neaparat deficitare, cat nu se incadreaza in asteptarile vremurilor...12 h + si siaj pana la vecinul de la 2(detest acel moment in care intru in lift si simt vreun La vie Est Belle, eventual pus cu cateva ore inainte)
Asadar, parfumul este masculin fara niciun dubliu, lemnos , cu accente de lemn dulce, insa fara a fi dulce. Pe un barbat cred ca ar ,,sade'' bine
Siaj: 5/10
Longevitate 7/10
Parfum 8.5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Mechant Loup fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Mechant Loup, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mechant Loup dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mechant Loup de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Chergui Roja Dove Aoud By Kilian Back to Black Christian Dior Eau Sauvage Xerjoff More Than Words Caron Aimez - Moi Robert Piguet Visa 2007 Christian Dior Fahrenheit WIDIAN II Profumi del Forte Vaiana Dea Jean Patou Joy Forever Benefit Under My Spell Noelle Xerjoff Mamluk Bois 1920 Vento di Fiori Phaedon Tabac Rouge Montale Crystal Flowers By Kilian Incense Oud Guerlain Jicky Annick Goutal Grand Amour Lorenzo Villoresi Teint de Neige