Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur unisex

Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur unisex

Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur unisex Imagini Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Passage d'Enfer de L`Artisan Parfumeur este un parfum Oriental Lemnos unisex. Passage d'Enfer a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Parfumul prezinta crin, tamaie, note lemnoase si mosc.

crin tamaie note lemnoase mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Passage d'Enfer by L`Artisan Parfumeur.

Les Heures de Cartier: L`Heure Mysterieuse XII

Passage d'Enfer Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Comparativ cu alte parfumuri construite în jurul notei de tămaie,"Passage d'Enfer" are o cu totul altă abordare a acesteia.
Bine,era oarecum de așteptat,deoarece parfumurile acestei case sunt lucrate cu ingrediente de calitate,dar multe dintre ele sunt "eterice" : vrei "să pui mana pe ele",să le îmbrățișezi,dar,intangibile,ele îți scapă printre degete.
Un parfum pe care l-aș purta cu mare plăcere,deoarece nu are nimic din densitatea,incandescența și uneori asprimea tămaiei întalnită la alte parfumuri.
Este centrat pe două note care devin,de fapt,una singură : tămaia+notele lemnoase = o tamaie verde,rafinată,aerată. Această îngemănare îți lasă spațiu de respirat...chiar prea mult,deoarece parfumul devine,treptat,tot mai apropiat de tegument.
Crinul? Poate un bobocel sfios care nu are timp să se desfacă ; apare în debutul parfumului și se ascunde ulterior,rămanand așa pană la final.
Moscul? Este insesizabil...și bine face,ar fi stricat frumusețe de parfum.
Îl văd potrivit pentru primăvară sau o seară de vară.

"Passage d'Enfer" este un parfum contemplativ,fără urmă de patimă în el.Mi-ar însoți pașii pe străduțele înguste ale unui centru medieval,ajutandu-mă să mangai cu privirea clădiri încarcate de istorie...

Oh! Ce parfum minunat!!! E adevarat ca eu iubesc foaaarte mult tamaia, dar aceasta este una extrem de feminina, frumoasa, amestecata cu crin. Se simte totusi mai intens tamaia decat crinul, poate de aceea imi place atat de mult! Parfumul are si un aer usor lemnos, cat sa fie rotund ca expresie. Singurul lucru ce m-ar putea nemultumi la esl ar fi siajul mic si persistenta moderata. Dar imi pare atat de frumos, incat incerc sa trec peste acest aspect! Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Passage d'Enfer dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Passage d'Enfer de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Prada Prada (Amber) Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Cartier Baiser Vole Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Bois 1920 Relativamente Rosso Etat Libre d`Orange Putain des Palaces The Different Company Sublime Balkiss Agent Provocateur Agent Provocateur Frederic Malle Musc Ravageur Etro Shaal Nur Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Tauer Perfumes 07 Vetiver Dance Miller Harris Figue Amere L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Annick Goutal Ambre Fétiche Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Pivoine Angel