Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Rappelle-Toi L`Artisan Parfumeur unisex

Rappelle-Toi L`Artisan Parfumeur unisex

miere
Rappelle-Toi L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Rappelle-Toi de L`Artisan Parfumeur este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Acesta este un parfum nou Rappelle-Toi a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt gin si piper de Sichuan; notele de mijloc sunt gardenie si tamaie; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si miere.

gin piper de Sichuan

gardenie tamaie

lemn de santal mosc miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rappelle-Toi by L`Artisan Parfumeur.

Rappelle-Toi Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Parfumurile casei L'Artisan ma intriga foarte tare. Nu stiu la ce sa ma astept, nu stiu cum se vor dezvolta pe piele dar stiu sigur ca abia la a 3-a, chiar a 4-a purtare incep sa le inteleg si sigur nu sunt comune.
Prima data cand l-am testat pe Rappelle-Toi, mi-am zis ce e asta? Un miros amarui de flori albe, usor lactonic. Pai cum sa port asa ceva???
Dar, la fel ca toate parfumurile acestei case, tot intindeam mana dupa el sa-l mai testez o data si inca o data pana am realizat ca imi place foarte mult.
Pe parcursul dezvoltarii lui, nu simt decat trei note foarte bine: cea de gin (ah studentie!), gardenia si un fir subtire de tamaie ce presupun ca-i da aerul usor afumat. La inceput le simt puternic pe toate trei apoi fiecare iau pe rand conducerea, astfel ca parfumul, ajutat de notele ramase in fundal care sigur isi spun cuvantul pe undeva, nu este deloc plictisitor. Imi place cum gardenia apare cand cremoasa, cand aerata si luminoasa.
Pe piele persistenta e de 4-5 ore cu siaj moderat, pe haine bate in 10 ore cu siaj bun.
Imi plac parfumurile acestei case. Ma intriga, imi pun mintea la lucru, ma provoaca la greu si ajung sa dea dependenta :)

ancaan
ancaan

Din toata colectia Explosions d`Emotions, Rappelle-Toi imi pare cel mai frumos. Desi este incadrat ca unisex, eu il vad strict feminin. Este un parfum destul de bogat, dens, de culoare bej pastelat. O gardenie foarte cremoasa, indulcita cu miere poliflora si fooooarte usor afumata, cu o nota de gin subtila care o aromeaza pe tot parcursul evolutiei parfumului. Piperul eu nu il prea simt. Rappelle-Toi ma surprinde uneori. Prima data cand l-am testat, mi s-a parut cu adevarat consistent, avea un iz de unt, insa la a doua purtare, puteam sa jur ca are si piersica in compozitie. Este destul de cameleonic, dar cred ca asta e doar o iluzie. Nasul ne poate juca deseori feste, in functie de dispozitie, temperatura sau din cauza altor parfumuri pe care le-am mirosit in ziua respectiva.
In concluzie, Rappelle-Toi este placut si merita testat. Nu imi pare chiar greu de iubit si nici tocmai inventiv. Este doar frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rappelle-Toi dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rappelle-Toi de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Robert Piguet Visa 2007 Bois 1920 Relativamente Rosso Puredistance Opardu Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Frederic Malle Musc Ravageur Nobile 1942 Ponte Vecchio W Hermes L’Ambre des Merveilles Panouge Isabey Gardenia Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Christian Dior Dune Lubin Akkad By Kilian Back to Black Caron Aimez - Moi Frederic Malle Iris Poudre Sospiro Perfumes Erba Pura