Designeri » L » Floral « Grupuri

Rose Privée L`Artisan Parfumeur unisex

Rose Privée L`Artisan Parfumeur unisex

ierbos
Rose Privée L`Artisan Parfumeur unisex Imagini

Rose Privée de L`Artisan Parfumeur este un parfum Floral unisex. Acesta este un parfum nou Rose Privée a fost lansat in 2015. Rose Privée a fost creat de Bertrand Duchaufour si Stephanie Bakouche. Parfumul prezinta busuioc, liliac, garoafa, fan, magnolie, trandafir de mai, paciuli, frunza de violeta si ambra.

busuioc liliac garoafa fan magnolie trandafir de mai paciuli frunza de violeta ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Privée by L`Artisan Parfumeur.

Rose Privée Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

Parfumurile de la L Artisan Parfumeur sunt pentru mine ca niste licori magice. Daca ar fi sa descriu pe scurt casa, as zice ca e casa care abunda in realizari incantatoare, gratioase si discrete, in contrast cu o realitate de zi cu zi cam dura si cam lipsita de gratie si discretie...Fiecare parfum L Artisan e o incantare chiar daca nu mi se potriveste, e o surpriza asteptata cu emotie si un oftat de bucurie molcoma. Rose Privee este o licoare vie, plina de viata, de bucurie si lumina. Trandafirul este personajul central, un trandafir "de dulceata" imi pare mie, dulcisor si acrisor totodata, indraznet si fericit, dar parfumul are nuante clare picante - de la garoafa-, adieri de liliac si magnolie, note verzi asigurate de frunzele de violeta si mie imi pare c-ar avea si ceva mosc, e putin uleios, fara a deranja. Persistenta e in jur de 3 ore, siajul discret. Cred ca primavara s-ar potrivi cel mai bine. In general mie parfumurile casei imi par de zi si nici acesta nu face exceptie. Nu-mi pare banal si nici nu cred ca e un minus discretia caracteristica acestei case, prefer sa-l reimprospatez de cate ori simt nevoia decat sa nu pot scapa de el nici la dus!! Pentru iubitoarele de trandafir in parfumerie cred ca poate fi o optiune fericita de zi cu zi, chiar si la birou, desi pe mine ma cheama la plimbare parfumul asta!
PS Nu nu nu, am fost superficiala si nu i-am acordat destul timp dar aseara l-am folosit mai generos si azi dimineata m-am trezit tot chinuindu-ma sa pricep a ce miros! Deci persistenta este buna, peste 8 ore, iar dansul se schimba in timp, devin mai pregnante notele de "verde". magnolie si liliac! Foarte verde la sfarsit, nu mai regasesc trandafirul!

Rose Privée by L`Artisan Parfumeur 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Artisan Parfumeur Rose Privée fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Artisan Parfumeur Rose Privée, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Privée dupa L`Artisan Parfumeur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Privée de L`Artisan Parfumeur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Dia pour Femme Fendi Palazzo Lancome Cyclades Mary Kay Tribute for Women Adidas Energy Game Oriflame Petal Quartz Lollia Imagine Nina Ricci Capricci Kate Spade Kate Spade O Boticario Floratta in Blue Nina Ricci L`Air du Temps Cristal d`Or Orlane Autour de la Rose