Designeri » L » Oriental Vanilat « Grupuri

Dolcelisir L`Erbolario de dama

Dolcelisir L`Erbolario de dama

caramel
scortisoara

Dolcelisir de L`Erbolario este un parfum Oriental Vanilat de dama. Dolcelisir a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt bergamot, portocala, caramel si rom; notele de mijloc sunt imortela, iasomie, scortisoara, trandafir, lacramioare, cacao si trestie de zahar; Notele de baza sunt mosc, ambra, rasina benzoica, boabe de tonka si vanilie.

bergamot portocala caramel rom

imortela iasomie scortisoara trandafir lacramioare cacao trestie de zahar

mosc ambra rasina benzoica boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dolcelisir by L`Erbolario.

Dolcelisir Recenziile parfumurilor

desdekid
desdekid

Notele initiale sunt destul de "medicinale" si aspre, dar apoi se transforma intr-un sirop dulce si licoros, eu simteam cirese sau visine in alcool, desi nu are cirese printre note. Altceva la care ma ducea cu gandul era budinca de orez cu lapte si scortisoara cu gem de visine. Persistenta foarte buna.

lily13ana
lily13ana

Dolcelisir imi aminteste foarte mult de L de la Lolita Lempicka si de Gaultier 2.Debuteaza cu o aroma asemanatoare biscuitilor cu ghimbir, dar nu sunt biscuiti, este o prajitura insiropata cu rom si presarata din belsug cu scortisoara. Scortisoara predomina pe toata durata parfumului, asprimea din debut transormandu-se intr-o dulceata siropoasa care aduce cu mirosul de placinta cu mere tinuta cam mult la cuptor (atat de mult incat se caramelizeaza merele pe amrgine). Nu este genul meu de parfum dar celor carora le pace romul si scortisoara in parfumuri il recomand. Parfumul este in opinia mea unisex, spre baza devine cam prea dulce. Persistenta este buna, proiectia moderata. Este un blind nereusit pentru mine, lucru care nu il face un parfum mai putin bun, ci doar neoptrivit mie....

bibiutza
bibiutza

Ce festin delicios....pare:)) ptr ca în România nu se găsește.

Dolcelisir by L`Erbolario 4.25 out of 5 based on 5 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Erbolario Dolcelisir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Erbolario Dolcelisir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dolcelisir dupa L`Erbolario. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dolcelisir de L`Erbolario reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Dior Homme Intense Givenchy Pi Bvlgari Bvlgari Man In Black Lubin Korrigan Lolita Lempicka Lolita Lempicka Frederic Malle Musc Ravageur Roger & Gallet L`Homme Sport Pal Zileri Collezione Privata Viaggio d`Africa Trussardi Trussardi Inside for men Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Gucci Envy for Men Yves Saint Laurent Body Kouros Diptyque Olene Fendi Fan di Fendi pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Bentley Bentley for Men Intense Chanel Antaeus Rasasi La Yuqawam Homme Boucheron Jaipur Homme