Designeri » L » Floral « Grupuri

Arlesienne L`Occitane en Provence de dama

Arlesienne L`Occitane en Provence de dama

Arlesienne L`Occitane en Provence de dama Videouri
Arlesienne L`Occitane en Provence de dama Imagini Arlesienne L`Occitane en Provence de dama Imagini Arlesienne L`Occitane en Provence de dama Imagini Arlesienne L`Occitane en Provence de dama Imagini

Arlesienne de L`Occitane en Provence este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Arlesienne a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Karine Dubreuil. Notele de varf sunt mandarina si sofran; notele de mijloc sunt trandafir de Grasse si lacramioare; Notele de baza sunt violeta, lemn de santal, lemne albe si boabe de tonka.

mandarina sofran

trandafir de Grasse lacramioare

violeta lemn de santal lemne albe boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arlesienne by L`Occitane en Provence.

Arlesienne Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Un parfum in genul casei, vesel, placut, destul de obisnuit totusi, daca ar costa la jumatate poate ar fi o alegere inspirata pentru vara. Si totusi, nu mi-a displacut, are note florale spumoase, e sprintar, difuzeaza placut in jur, mai ales in primele ore. N-as putea identifica notele, e mai mult un ansamblu de prospetime florala care parca iti place si parca in acelasi timp ti se pare dezamagitor de ieftinacios.

Cand am intrat in masina parfumata cu el, dupa vreo 5 minute, sotul m-a intrebat daca am cumparat cumva un deodorant auto nou... Cand i-am dat sa-mi miroase mana a spus imediat- asta e parfumul, credeam ca ai dat pe aici cu vreun deodorant...

Pentru mine intra in categoria meh, nu ma pot decide daca imi place sau nu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Occitane en Provence Arlesienne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Occitane en Provence Arlesienne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arlesienne dupa L`Occitane en Provence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arlesienne de L`Occitane en Provence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Stella McCartney Sheer Stella 2006 Celine Dion Spring in Paris Givenchy Harvest 2008: Amarige Ylang-Ylang Stella McCartney Stella Sheer 2009 Oriflame City Jungle Eclectic Collections Excellence Nina Ricci L`Air du Temps Cristal d`Or Givenchy Very Irresistible Summer Vibrations Melange Perfume Blue Box Perfumes - No. 5 Romane Ever Classic Bronnley White Dahlia Florascent Aqua Floralis Pivoine