Designeri » L » Lemnos Aromatic « Grupuri

Eau de Vétyver L`Occitane en Provence de barbati

Eau de Vétyver L`Occitane en Provence de barbati

Eau de Vétyver L`Occitane en Provence de barbati Imagini Eau de Vétyver L`Occitane en Provence de barbati Imagini

Eau de Vétyver de L`Occitane en Provence este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. Eau de Vétyver a fost lansat in 2001. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt nucsoara si lemn de guaiac; Notele de baza sunt vetiver, cedru si pielarie.

bergamot lamaie

nucsoara lemn de guaiac

vetiver cedru pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau de Vétyver by L`Occitane en Provence.

Eau de Vétyver Recenziile parfumurilor

Raul
Raul

După ce frumusețea unor creații precum cea întâlnită în Guerlain Vetiver au spart multe box office-uri la secțiunea lemnoase, de pe bătrânul continent și peste ocean, Eau de Vetyver se zbate într-un con de umbră. Seamănă cu un film independent care încearcă să câștige marele premiu la secțiunea sus-amintită, într-unul din importantele festivaluri cinematografice ale Europei.

Merită menționat faptul că avem parte de un scurt metraj de bună calitate. Parfumul este încadrat ca apă de toaletă (EdT). Spre surprinderea mea ține 3-6 ore, adresându-se publicului avizat, iubitor de vetiver, cu dorință de a găsi noi interpretări.

Actorii compoziției sunt cunoscuți. Noutatea apare din personalitatea fiecăruia, la care se adaugă modul cum interacționează între ei. Introducerea este scurtă și luminoasă. Citricele sunt personaje pasagere, cu timiditate în exprimare. Gândul mă duce către piesa Laurei Stoica – Un actor grabit. Intriganta nucșoară aduce adieri cald-condimentate, întinzând covorul roșu vetiverului. Într-o oarecare măsură seamănă cu Guerlain Vetiver, numai că acolo citricele sunt mult mai prezente, făcând parfumul plin de viață, mai luminos. Ce îmi place la vetiverul celor de la L’Occitane este că alege o cale de mijloc, nefiind amar. Nu cade în latura afumată și rădăcinoasă a lui Sycomore, dar nici nu abundă în luminozitatea rafinată a lui Guerlain Vetiver. Cedrul accentuează izul lemnos, conferind compoziției maturitate și masculinitate. Interesant melanj !

Într-un ocean de parfumuri destinate să placă tuturor, L’Occitane Vetyver devine o insulă aparte a vetiverului masculin, contemporan, ce merită vizitată pentru îmbogățirea experienței olfactive.

Longevitate: 3-6 ore
Siaj: moderat pentru nasul purtătorului și delicat pentru cei din apropierea lui
Nota: 8.5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Occitane en Provence Eau de Vétyver fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Occitane en Provence Eau de Vétyver, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau de Vétyver dupa L`Occitane en Provence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau de Vétyver de L`Occitane en Provence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Dolce&Gabbana D&G Masculine Ermenegildo Zegna Essenza di Zegna Mexx Mexx Pure Life Man Lacoste Hot Play Giorgio Armani Summer Mania Homme Gas Gas for Your Soul Germaine Monteil Royal Secret for Men Roxana Illuminated Perfume Sierra D.S. & Durga Royal Purpure Remy Latour Cigar Commander Oriflame Midsummer Man Jeanne Arthes Rocky Man