Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Eau des Baux L`Occitane en Provence de barbati

Eau des Baux L`Occitane en Provence de barbati

Eau des Baux L`Occitane en Provence de barbati Imagini Eau des Baux L`Occitane en Provence de barbati Imagini

Eau des Baux de L`Occitane en Provence este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Eau des Baux a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt piper roz si cardamom; notele de mijloc sunt chiparos si tamaie; Notele de baza sunt vanilie si boabe de tonka.

piper roz cardamom

chiparos tamaie

vanilie boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau des Baux by L`Occitane en Provence.

Tobacco Vanille
John Galliano

Eau des Baux Recenziile parfumurilor

arianperfume
arianperfume

Imi place tare mult. Il luasem pentru prietenul meu, dar m-am razgandit.
De multa vreme i-am dat tarcoale prin L'Occitane dar eram speriata de recenziile citite care se plangeau de durata si intensitatea acestuia.
Din punctul meu de vedere este suficient de persistent, chiar il percep cel putin cateva ore. Mai ales pe pielea mea, 3-4 ore este mai mult decat perfect.
Nu vad asemanarea cu Tobacco Vanille.

Este un parfum dulce,lemnos si picant in acelasi timp, perfect echilibrat si il ador. Din punctul meu de vedere este corespondentul masculin al lui John Galliano(primul parfum).

RolRO
RolRO

Un parfum cu atatea rating-uri si cu niciun review este destul de curios. Se gaseste si intr-un lant de farmacii la un pret de aproximativ 200 lei (sensi blue ), are si tester. Tobacco Vanilie, Tabac Rouge , Frank Boclet Tobacco si acesta sunt cumva inrudite. Eau de Baux este mai exotic , are deschiderea clar mai frumoasa decat celalalte insa sta mai slab la longetivitate si recunosc ca pe final isi pierde din calitati . Dar pentru mine in primele 2 ore ale evolutiei sale este unul dintre cele mai bune parfumuri pe care le-am mirosit.Chiar as dori o recenzie scrisa de specialistele de pe acest site deoarece imi pare rau ca a fost ignorat. High recommended

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Occitane en Provence Eau des Baux fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Occitane en Provence Eau des Baux, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau des Baux dupa L`Occitane en Provence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau des Baux de L`Occitane en Provence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Pure Havane Burberry London for Men Guerlain Guerlain Homme Intense Christian Dior Dior Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Tom Ford Grey Vetiver Atelier Cologne Vanille Insensee Givenchy Pi Lalique Encre Noire Hermes Un Jardin Sur Le Nil Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette By Kilian Back to Black Creed Aventus Rasasi La Yuqawam Homme