Designeri » L » Floral « Grupuri

Rose 4 Reines L`Occitane en Provence de dama

Rose 4 Reines L`Occitane en Provence de dama

Rose 4 Reines L`Occitane en Provence de dama Imagini Rose 4 Reines L`Occitane en Provence de dama Imagini

Rose 4 Reines de L`Occitane en Provence este un parfum Floral de dama. Rose 4 Reines a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt violeta, coacaze negre, strugurei rosii si bergamot; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc, trandafir de Grasse, trandafir marocan si trandafir turcesc; Notele de baza sunt extract de cedru alb, heliotrop, lemn de santal si nucsoara.

violeta coacaze negre strugurei rosii bergamot

trabdafir bulgaresc trandafir de Grasse trandafir marocan trandafir turcesc

extract de cedru alb heliotrop lemn de santal nucsoara

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose 4 Reines by L`Occitane en Provence.

Rose 4 Reines Recenziile parfumurilor

De cand am avut primul gel de dus Rose 4 Reine m-am indragostit de aceasta gama de la L`Occitane. Apa de toaleta Rose 4 Reine zice-se ca ar uni patru tipuri de ulei esential de trandafir cu subtonuri fructate. Si este intr-adevar foarte devotat trandafirului, insa intr-o maniera suava, rafinata. Nu miroase brutal a roze desi le contine din belsug.

Fiind un produs LÒccitane si cu o concentratie EDT nici nu avea cum sa-ti mute nasul din loc cu o intensitate devastatoare. Dar in ciuda delicatetii se mentine cam trei ore bune pe piele ceea ce mie mi-este suficient. Sunt momente cand prefer si alt gen de trandafir nu doar bombasticul Serge Lutens La Fille de Berlin…

Rose 4 Reine cum ziceam este destul de complex caci pe langa trandafirii roz cu petale catifelate care in inima miros a miere, se mai simt si niste note fructate-suculente foarte jucause care ii adauga un plus de sarm. Parfumul este extraordinar de vesel, patruns de lumina si optimism. Ideal de folosit impreuna cu produsele pentru corp pentru ca placerea sa atinga cote maxime.

Imi aminteste atat de viu de cantecul La Vie en Rose a lui Edith Piaf...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre L`Occitane en Provence Rose 4 Reines fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre L`Occitane en Provence Rose 4 Reines, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose 4 Reines dupa L`Occitane en Provence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose 4 Reines de L`Occitane en Provence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

La Collina Toscana La Collina Toscana Iris of the Signory Korloff Paris Kn°III Ormonde Jayne Champaca The Healing Garden In Bloom Morgane le Fay Pink Nicole Miller Nicole DSH Perfumes American Beauty (Rose No. 1) Essentially Me Tangos Tsi-La Organic Fleur Sauvage Ben Sherman Live Forever Nina Ricci L`Air du Temps by Starck Lalique Fleur de Cristal