Designeri » L » Oriental « Grupuri

Ambre Muscadin LM Parfums unisex

Ambre Muscadin LM Parfums unisex

Ambre Muscadin LM Parfums unisex Imagini

Ambre Muscadin de LM Parfums este un parfum Oriental unisex. Ambre Muscadin a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt vetiver, cedru de Virginia si violeta; notele de mijloc sunt vanilie si miere alba; Notele de baza sunt mosc, ambra si rasina benzoica.

vetiver cedru de Virginia violeta

vanilie miere alba

mosc ambra rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre Muscadin by LM Parfums.

Ambre Muscadin Recenziile parfumurilor

Un parfum ambrat-lemnos superb si extraordinar de frumos lucrat, ce prezinta o ambra rasinoasa si usor indulcita cu vanilie si miere. Este total unisex, poate totusi mai mult masculin, are un iz animalic, dar nederanjant si il vad foarte potrivit pentru sezoanele reci. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Rose_selavie
Rose_selavie

Dragul meu Thierry Wasser, asa intre patru ochi: formulele acelea de la Guerlain pentru Shalimarurile vanilate, stii la care ma refer, cele Sur La Route de….sunt grozave, piese bune, solide, dar parca e timpul de-o schimbare. Uite port acum un parfum fantastic pe care sincer ma asteptam sa-l simt intr-o noua editie speciala Shalimar, Ambre Muscadin se numeste si e de la o firma cvasi-obscura de nisa. Pacat. Nu stiu cum au reusit ei, dar Shalimar merita un astfel de flanker, zic eu, nu sa tot pedalati pe vesnica tema vanilata.

Ambre Muscadin miroase asemanator cu Shalimar, mai ales in debut fiindca dupa aceea devine destul de autonom, dar tot mai pastreaza oarece din trasaturile istoricului parfum. De fapt AM e un parfum foarte ambrat, dar deoarecem stim ca acordul de ambra contine si vanilie, nu e de mirare ca intalnesc si aici acea vanilie rasinoasa, pudrata, cu corp si silueta orientala tipica lui Shalimar. Parca au extras doar seva calda din Shalimar, aruncand bergamota intepatoare si pielea aspra.

Asadar Ambre Muscadin porneste direct intr-o nota grava, data de ambra ampla, ca o actrita de vodevil care-si arunca etola de blana de pe umeri interpretandu-si rolul plina de tragism. Ambra este unul din acordurile care ma fascineaza cel mai tare la ora actuala, iar aici nota lasa impresia unei mase incandescente in care se topesc neincetat amestecuri de rasini si vanilie, ca intr-un foc purificator.

Imi place ca pe sub valvataie disting un accent delicios ca de heliotrop, dar mai mult ca sigur este vorba de o iluzie olfactiva creata tot de raportul vaniliei cu rasinile.

E o bunatate orientala acest parfum greu si seducator ce pare a oferi un omagiu parfumeriei clasice si totodata o palma parfumeriei moderne neindeajuns de expresive.

E favoritul meu de la LM Parfums avand una dintre cele mai fabuloase ambre din cate stiu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre LM Parfums Ambre Muscadin fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre LM Parfums Ambre Muscadin, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre Muscadin dupa LM Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre Muscadin de LM Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Isabey Isabey La Route d'Emeraude Xerjoff More Than Words Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Reminiscence Tonka Agonist Isis Serge Lutens Fourreau Noir Sospiro Perfumes Erba Pura Cartier Must de Cartier Bottega Veneta Bottega Veneta Boadicea the Victorious Intense Naomi Goodsir Cuir Velours Xerjoff Shunkoin Nasomatto Narcotic Venus Isabey Isabey Gardenia By Kilian Back to Black Nobile 1942 Ponte Vecchio W Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Carner Barcelona Tardes Frederic Malle En Passant