Designeri » L » Floral Aldehidic « Grupuri

Chemise Blanche LM Parfums de dama

Chemise Blanche LM Parfums de dama

Avut: 1

aldehide

Chemise Blanche de LM Parfums este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chemise Blanche a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, mandarina si aldehide; notele de mijloc sunt stanjenel, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt rasina benzoica, boabe de tonka, ambra si mosc.

bergamot mandarina aldehide

stanjenel lacramioare trandafir

rasina benzoica boabe de tonka ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chemise Blanche by LM Parfums.

Chemise Blanche Recenziile parfumurilor

Mie imi plac tare mult camasile albe si le port extrem de des. Parfumul de fata imi evoca o camasa de vara, cu maneca scurta, cu ceva volanase. De ce? Fiindca mi se pare romantic, floral-aldehidic, purtabil indiferent de varsta, genul care nu deranjeaza, dar nici nu da lumea pe spate. Un parfum de job, adica.
Are mosc, are si aldehide (fine, zic eu), nu are ascutimea altor aldehidice renumite, nu simt lacramioarele, care pe mine devin acide si prea verzi.Irisul il percep pudrat, nu untos, exact cum imi place. Nu are cine stie ce siaj, dar e placut. L-as purta cu drag vara, daca l-as primi cadou. Nu stiu insa daca as da atatia bani pe el.

Chemise Blanche este ca o briza de aer proaspat si rece, un parfum usor de purtat si confortabil. Este un fel de Estee Lauder White Linen varianta moderna, pentru zilele noastre. O camasa alba proaspat spalata cu sapun floral si apoi atarnata in bataia vantului. Aerul de munte, redat prin aldehide o usuca la soare. Imi aduce aminte oarecum de Iperborea de Villoresi, insa in acela chiar se simt lacramioarele, aici nota se confunda cu celelalte adieri florale. Il iei daca vrei un parfum neostentativ pentru vacanta. Miroase natural, persista si are un farmec subtil de parca nu-si propune sa seduca, dar o face pana la urma.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre LM Parfums Chemise Blanche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre LM Parfums Chemise Blanche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chemise Blanche dupa LM Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chemise Blanche de LM Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Tom Ford Noir de Noir Penhaligon`s Violetta Rance 1795 Rose de Rose Amouage Memoir Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Atelier Cologne Vanille Insensee Terry de Gunzburg Ombre Mercure Frederic Malle En Passant Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Puredistance Opardu Chanel Chanel N°5 Xerjoff Lira Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Shalimar Parfum Initial Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain