Designeri » L » Pielarie « Grupuri

Hard Leather LM Parfums de barbati

Hard Leather LM Parfums de barbati

oud
Hard Leather LM Parfums de barbati Imagini Hard Leather LM Parfums de barbati Imagini

Hard Leather de LM Parfums este un parfum Pielarie de barbati. Acesta este un parfum nou Hard Leather a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt pielarie si rom; notele de mijloc sunt stanjenel si miere; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru, Lemn de Agar(Oud), olibanum, vanilie si styrax.

pielarie rom

stanjenel miere

lemn de santal cedru Lemn de Agar(Oud) olibanum vanilie styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hard Leather by LM Parfums.

Black Oud
Black Afgano

Hard Leather Recenziile parfumurilor

Perfumaniac
Perfumaniac

Un parfum magic dupa parerea mea ! Intoxicant si foarte masculin. Are o nota dominanta de piele mai "stinky" careia i se adauga o nota de oud care seamana foarte mult cu Black Afgano sau Black Oud. Nu exista cale de mijloc cu Hard Leather, il iubesti sau il urasti. Este minunat iarna dar eu zic ca merge si primavara sau toamna. Parfumul acesta evoca lux si incredere in propria senzualitate. Laurent Mazzone himself ar fi exemplul perfect de persoana care ar purta acest parfum: extravagant, stylish, putin crazy. Perfect pentru o tinuta complet neagra. Il recomand cu drag fanilor lui 1740 Marquis de Sade si ai lui Peau de Bete.

Este un parfum masculin splendid. Un amestec erotic de note orientale ce creaza un efect de ambra calda, iar oudul foarte marcant invaluie permanent toate esentele cu mirosul lui lemnos si hipnotizant. Totul e atat de bine amestecat, fin si puternic in acelasi timp. Lux pur.

Mai sus am descris parfumul Black Afgano.

Hard Leather e reflexia lui intr-o oglinda distorsionata.

Niciodata, niciodata n-am sa iubesc alt oud mai mult ca Black Afgano :P!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre LM Parfums Hard Leather fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre LM Parfums Hard Leather, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hard Leather dupa LM Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hard Leather de LM Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Rochas Globe Montana Montana Parfum d'Homme Esteban Cuir English Leather English Leather Sonoma Scent Studio Fireside Intense Alford & Hoff Alford & Hoff Le Jardin Retrouve Eau de Cuir de Russie Creed Royal English Leather Canali Canali dal 1934 Knize Knize Ten Ayala Moriel Frangipanni Gloves Black Phoenix Alchemy Lab Sara Pezzini