Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Sensual Orchid LM Parfums de dama

Sensual Orchid LM Parfums de dama

migdale
Sensual Orchid LM Parfums de dama Imagini

Sensual Orchid de LM Parfums este un parfum Oriental Floral de dama. Sensual Orchid a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Jerome Epinette. Notele de varf sunt mandarina, migdale si neroli; notele de mijloc sunt orhidee, iasomie Sambac, ylang-ylang, bujor si heliotrop; Notele de baza sunt vanilie, mosc, note lemnoase, cedru, labdanum si rasina benzoica.

mandarina migdale neroli

orhidee iasomie Sambac ylang-ylang bujor heliotrop

vanilie mosc note lemnoase cedru labdanum rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sensual Orchid by LM Parfums.

Sensual Orchid Recenziile parfumurilor

Ah nu stiu ce sa zic….stiti ca imi plac parfumurile dulci, in special cele cu vanilie si heliotrop, oh doamne! Si daca mai promite si orhidee cu atat mai grozav...Dar am si eu niste limite. Nu ca nu as putea purta deloc Sensual Orchid, insa e atat de greu, de dulceag (atentie cand zic dulceag e de rau :)), de strans legat si nearisit, incat gasesc cu greu vreo ocazie cand am chef sa ma las subjugata de aceasta bomba.
A fost primul parfum de la LM Parfums care mi-a atras atentia si mi-am creat mari iluzii si sperante, dar acum avand un decant l-am tot testat si retestat in diverse circumstante si pe langa faptul ca nu e chiar cum ma asteptam nici nu a fost prea bine primit de cei din jur. Mi s-a spus ca miros ca o, citez, "prajiturica" (o prietena sincera a carei pareri mereu conteaza) si a "esenta chimica de prajituri (tot pe acolo, sotul meu).
Daca notele rasuna bine in urechile cuiva, trebuie spus ca sunt exagerat dozate, neavand nimic din farmecul lor caracteristic: vanilie, orhidee, heliotrop, portocal, lemn, mosc s.a.m.d. Cred ca daca nu-l faceau extract de parfum, ci doar apa de parfum era mai bine si chiar si atunci as fi mers pe o realizare mai pasnica.
Am deja Flowerbomb si mi-e suficient pentru ocaziile cand vreau sa devin comestibila.

Este un parfum cu un iz balsamic, rotund, unde orhideea eleganta este rotunjita de migdale si heliotrop si indulcita de vanilie. Simt si ceva fructe, insa nu pot identifica ce anume, cred ca citrice. Este un parfum frumos, insa din punctul meu de vedere nu exceleaza prin inventivitate si nici prin calitati tehnice... Este zemos si delicios, bogat, potrivit pentru iarna, parca duce ca stil cumva cu Cinema al lui YSL, insa mirosul difera, bineinteles. Mai tarziu se indulceste si mai tare si are un miros asa ca de gem de prune, este lipicios si cam dulce...
Siajul este moderat, iar persistenta este buna. Nota mea: 7/10

Sensual Orchid by LM Parfums 2.50 out of 5 based on 5 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre LM Parfums Sensual Orchid fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre LM Parfums Sensual Orchid, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sensual Orchid dupa LM Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sensual Orchid de LM Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Celine Dion Belong Domenico Caraceni Loren Avon True Glow Nightfall Parfums Elite Elite Model Attitude Jeanne Arthes Cobra Max Mara Max Mara Le Parfum Zeste & Musc Tsi-La Organic Kesu DSH Perfumes Quinacridone Violet Roger & Gallet Amande Persane Eau Fraiche Parfumee Police Police Passion Shakira S Rose en Bos Rose & Vines