Designeri » L » Lemnos Aromatic « Grupuri

Vol d'Hirondelle LM Parfums unisex

Vol d'Hirondelle LM Parfums unisex

Vreau: 1

Vol d'Hirondelle LM Parfums unisex Imagini

Vol d'Hirondelle de LM Parfums este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Vol d'Hirondelle a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt lamaie, bergamot, mandarina, petitgrain de Paraguay, lemn de palisandru si pelin; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie, lemn de portocal si condimente; Notele de baza sunt vetiver si mosc.

lamaie bergamot mandarina petitgrain de Paraguay lemn de palisandru pelin

trandafir iasomie lemn de portocal condimente

vetiver mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vol d'Hirondelle by LM Parfums.

Un Jardin En Mediterranee

Vol d'Hirondelle Recenziile parfumurilor

Well…se stie ca unele case de nisa mai putin dotate cu har se inspira din succesele de pe piata mainstream (iar altii chiar din segmentul de nisa daca tema e buna…). Adica nu ne vindem pretutindeni, mentinem un grad de intangibilitate la pret exclusiv, insa nu ne asumam riscul de a oferi ceva inedit. Mai bine preluam o idee consacrata, o innobilam cu ingrediente mai pretioase si snobii cad in admiratie (da Bond No 9, despre tine vorbesc).

Vol d`Hirondelle! Frumos nume, zbor de randunica. Trebuie sa spun ca mi-a placut mult numele parfumului, flaconul, notele…atat de mult incat era sa-l comand blind. Acum ma multumesc cu miniatura de 5 ml pentru ca-mi da sansa sa disting la rece compozitia.

Uneori vara sunt atrasa si eu de mirosuri fresh, cat mai crude si lamaioase. In urma cu cateva sezoane alegeam Hermes Un Jardin en Mediterranee ca mai apoi sa regret ca n-am luat Un Jardin sur le Nil, asa ca l-am oferit tatalui meu (care s-a bucurat nespus de cadou pentru ca lui tocmai acela ii placea si l-a purtat cu drag). Hirondelle acesta e incredibil de similar cu Mediterranee. Te fura doar faptul ca notele sunt mai rafinate si e o idee mai complex decat Hermesul, dar daca tragi linia e aceeasi Marie cu alta palarie la dublu pret. Ok, sa zicem ca e o coincidenta (desi nu-i singurul din colectie inspirat din alt parfum cunoscut).

E plin de citrice cu miros proaspat si aromat, usor amarui in varf de la esenta de petitgrain, cu multe frunze si frunzulite, ace de brad si un ton lemnos pe fundal. Nu are feminitate, nici amploare. E bunicel ca parfum de autoracorire, caci pana la altii nu ajunge siajul, dar Hermesul si-un ventilator fac aceeasi treaba mai bine.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre LM Parfums Vol d'Hirondelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre LM Parfums Vol d'Hirondelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vol d'Hirondelle dupa LM Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vol d'Hirondelle de LM Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
David & Victoria Beckham Pure Instinct Dolce&Gabbana D&G Masculine Nez a Nez Figues et Garçons Azzaro Pure Vetiver Yves Saint Laurent L`Homme Eau d`Ete Baldessarini Del Mar Caribbean Comme des Garcons Comme Des Garcons Series 4 Cologne : Vettiveru Lacoste Lacoste Essential Collector Edition Donna Karan DKNY Men 2009 Thierry Mugler Ice*Men Annick Goutal Ninfeo Mio Gin Tonic Gin Tonic Man