Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Vanille Divine des Tropiques La Maison de la Vanille de dama

Vanille Divine des Tropiques La Maison de la Vanille de dama

Vanille Divine des Tropiques La Maison de la Vanille de dama Imagini Vanille Divine des Tropiques La Maison de la Vanille de dama Imagini

Vanille Divine des Tropiques de La Maison de la Vanille este un parfum Oriental Floral de dama. Notele de varf sunt iasomie si ambra; notele de mijloc sunt tuberoza si zambila; Notele de baza sunt vanilie, iasomie, heliotrop si gardenie.

iasomie ambra

tuberoza zambila

vanilie iasomie heliotrop gardenie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Divine des Tropiques by La Maison de la Vanille.

Vanille Divine des Tropiques Recenziile parfumurilor

Un parfum tropical, vanilat si dulce, cu gardenii, tuberoze si heliotrop, invelite intr-un strat gros de vanilie. Mirosul este bogat si rotund, dar catifelat, ca o crema tropicala. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Cine ma cunoaste cat de cat stie cat imi plac florile albe. Sunt innebunita dupa mirosul lor cremos si bogat. Pe forum cred ca v-am plictisit deja in special cu pasiunea mea pentru tuberoza si gardenie. Imi doream nu demult un parfum cu cele doua note imbinate perfect si echilibrat, dar ceva mai dulce decat elegantul, aristocraticul si rafinatul Estee Lauder Private Collection Tuberose-Gardenia. Si Divine des Tropiques este raspunsul, deci exista asa ceva!

Parfumul asta e mai complex decat credeam, are tot ce-i trebuie ca sa cucereasca o ahtiata ca mine dupa arome gurmand-florale si din fericire toate notele sunt frumos dozate si asezate: miroase cald, apetisant si bogat a vanilie, flori exotice, lotiune de plaja, mare, soare, intr-un cuvant miroase a VACANTA! Si-mi face ziua asta ploioasa mult mai fericita.

Tuberoza si gardenia sunt mai intense decat iasomia aici, dar mai delicate ca heliotropul care le invaluie cald cu un iz vanilat. Heliotropina desi o nota florala aminteste mult de vanilie si martzipan, fiind un miros care da minunat in special in parfumurile tropicale. Parfumul e brici! Sunt sigura ca ar placea si acelora care nu agreeaza in mod obisnuit florile albe. E ceva foarte ademenitor in el, la urma toate notele se transforma intr-o crema vanilata si radiaza si frumos in jur.

Trebuie sa-mi mai pun o floare dupa ureche, iar de restul atmosferei se ocupa Divines des Tropiques.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Maison de la Vanille Vanille Divine des Tropiques fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Maison de la Vanille Vanille Divine des Tropiques, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Divine des Tropiques dupa La Maison de la Vanille. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Divine des Tropiques de La Maison de la Vanille reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Montale Intense Tiare Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Ormonde Jayne Vanille d'Iris Keiko Mecheri Isles Lointaines Isabey Isabey Gardenia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Xerjoff Lira Guerlain Insolence Amouage Amouage Lyric Woman Boucheron Boucheron Frederic Malle Portrait of a Lady Historiae Violette Imperiale Tauer Perfumes 14 Noontide Petals Le Labo Lys 41 Penhaligon`s Violetta Nicolai Parfumeur Createur Odalisque Hermes Hiris Guerlain Cruel Gardenia Profumum Roma Sorriso