Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Vanille Fleurie de Tahiti La Maison de la Vanille de dama

Vanille Fleurie de Tahiti La Maison de la Vanille de dama

Vanille Fleurie de Tahiti La Maison de la Vanille de dama Imagini Vanille Fleurie de Tahiti La Maison de la Vanille de dama Imagini

Vanille Fleurie de Tahiti de La Maison de la Vanille este un parfum Oriental Floral de dama. Notele de varf sunt ambra si bergamot; notele de mijloc sunt cedru si ylang-ylang; Notele de baza sunt vanilie, boabe de tonka, tamaie si rasina benzoica.

ambra bergamot

cedru ylang-ylang

vanilie boabe de tonka tamaie rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Fleurie de Tahiti by La Maison de la Vanille.

Vanille Fleurie de Tahiti Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

La parfumuri simple, recenzii simple.
Parfumul ne invata (sau reaminteste) ca vanilia e ruda cu orhideea( bine, ea si inca 299 de surate).
“Mirodenios” dar deloc in genul spicy, ci, cum altfel decat vanilat? Adica foarte dulce, intens, aromat.
Partea florala(care se trage din ADN-ul strabun al orhideei) sa zicem ca aduce o gura de aer proaspat. Dar eu nu mi-as pune prea mari sperante.
Nu stiu sa fac teoria vaniliei, sa spun daca e naturala, artificiala, de cofetarie,de bucatarie sau farmacie( pentru ca vanilia are si rol terapeutic). Oricum, parfumul da ce promite inca din titlu: vanilie.
Bref : placere pentru iubitorii vaniliei, durere pentru restul!

Ciudat este ca buchetul exuberant de flori apare in miros si numele parfumului, "fleurie"...Tahiti care promite clar note de flori exotice, or in piramida olfactiva in afara de ylang ylang nu vad nicio floare. Imi place mult, da impresia ca florile seduc vanilia si o fac mai dulce, mai calda, plina de contraste. Neasteptat de complexa vanilia asta, de aroape parfumul miroase intens natural vanilat, iar de la mica distanta incep florile sa se contureze din ce in ce mai clar. As putea jura ca mai contine si tiare, parfumul ei cremos-exotic profilandu-se placut printre adierile vanilate. Singurul minus este persistenta slaba, dar se intampla si pe la case mai mari.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Maison de la Vanille Vanille Fleurie de Tahiti fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Maison de la Vanille Vanille Fleurie de Tahiti, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Fleurie de Tahiti dupa La Maison de la Vanille. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Fleurie de Tahiti de La Maison de la Vanille reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Guerlain Chamade Al-Rehab Balkis Montana Samar Delle Grazie Paris Rouge Arrogance Arrogance Mix Litchi, Mandorla Floris China Rose Jeanne Arthes Sultane Fairy Rose Liz Claiborne Liz Parfums Elite Miss Elite Model In Love Rasasi Al Taif Brut Parfums Prestige Feminin Exotique Florascent Aqua Orientalis Casbah