Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Vanille Sauvage de Madagascar La Maison de la Vanille de dama

Vanille Sauvage de Madagascar La Maison de la Vanille de dama

Vanille Sauvage de Madagascar La Maison de la Vanille de dama Imagini Vanille Sauvage de Madagascar La Maison de la Vanille de dama Imagini

Vanille Sauvage de Madagascar de La Maison de la Vanille este un parfum Oriental Lemnos de dama. Notele de varf sunt lavanda si bergamot; notele de mijloc sunt coriandru, muscata si labdanum; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, tamaie si vetiver.

lavanda bergamot

coriandru muscata labdanum

vanilie lemn de santal tamaie vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Sauvage de Madagascar by La Maison de la Vanille.

Vanille Sauvage de Madagascar Recenziile parfumurilor

Cu parere de rau, nu gasesc nimic "salbatic" in parfumul asta. Doar o vanilie culinara, dulce pana la refuz, fara nota de tamaie pe care o cautam. Pe pielea mea se dezvolta liniar (stiu, oximoron!!!), banal, nememorabil. La fel ca suratele vanilate in exces de la Lolita Lempicka, care m-au impresionat mereu la modul negativ. O tona de vanilie si cam atat. Poate nu vara e anotimpul lui, poate doar nu-i prieste pielea mea. Cert e ca nu-l pot purta... deocamdata.

Un parfum cu o vanilie misterioasa, nu foarte dulce, dar destul de rece, datorita izului de tamaie. Santal simt doar un strop, car sa fie catifelat, deoarece parfumul ar fi fost destul de aspru fara acest santal. Un parfum frumos, calitativ si usor de purtat pentru cei ce adora vanilia. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Cum n-am scris nimic despre el? E divin! O vanilie usor mai aspra si mai rece comparativ cu restul de la aceasta casa dedicata complet vaniliei. Nota de vanilie e dominanta in toate aceste editii, dar totodata parfumurile lor obtin si un caracter diferit datorita celorlalte note care invelesc ingredientul principal.

Aici vanilia e mai lemnoasa, acompaniata de santal si un firicel de fum, de tamaie aprinsa. E cel mai contemplativ din serie, distins si rafinat. Celelalte evidentiaza laturile gurmande ale vaniliei, dar acesta scoate in relief latura ei mistica. Proiectie si siaj mai mult decat satisfacatoare, e un parfum care se face remarcat ore bune.

De asemenea e si usor de purtat, accesibil ca pret si chiar un concurent de temut pentru divele vanilate din segmentul de nisa. Daca iubiti nota mult dar si daca va displac abordarile comune de vanilie, acesta trebuie neaparat incercat.

Mirific! Din al noualea cer, a voastra, Rose.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Maison de la Vanille Vanille Sauvage de Madagascar fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Maison de la Vanille Vanille Sauvage de Madagascar, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Sauvage de Madagascar dupa La Maison de la Vanille. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Sauvage de Madagascar de La Maison de la Vanille reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Nez a Nez Marron Chic Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Insolence The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Noir de Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Visa 2007 Atelier Cologne Vanille Insensee Byredo Bal d'Afrique Hermes Terre d'Hermes Xerjoff Bouquet Ideale Jean Paul Gaultier Classique Frederic Malle Carnal Flower Historiae Violette Imperiale Penhaligon`s Violetta Penhaligon`s Ellenisia Profumum Roma Sorriso Montale Intense Tiare