Designeri » L » Oriental Condimentat « Grupuri

Life Threads Gold La Prairie de dama

Life Threads Gold La Prairie de dama

Life Threads Gold La Prairie de dama Videouri Life Threads Gold La Prairie de dama Videouri
Life Threads Gold La Prairie de dama Imagini Life Threads Gold La Prairie de dama Imagini

Life Threads Gold de La Prairie este un parfum Oriental Condimentat de dama. Life Threads Gold a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt cuisoare, mandarina si prune; notele de mijloc sunt ylang-ylang, coriandru, scortisoara, trandafir, lacramioare si piper; Notele de baza sunt vanilie, smirna, mosc si rasini.

cuisoare mandarina prune

ylang-ylang coriandru scortisoara trandafir lacramioare piper

vanilie smirna mosc rasini

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Life Threads Gold by La Prairie.

Life Threads Gold Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Pe drumul ce duce de la COCO Chanel la YVRESSE YSL as pune un indicator din neoane orbitoare -bineinteles ca AURII - pe care sa scrie : “Welcome in LIFE THREADS GOLD! Ne rezervam dreptul de a ne selecta purtatoarele. Punct ”
Got the picture? Heels (and stardards) high. Cu el as parfuma-o pe Ginger McKenna (aka Sharon Stone ) din CASINO!
Cu asa repere clare – COCO, Yvresse si Sharon Stone- mi se pare inutil sa povestesc de note si piramida olfactiva. In trecere fie spus, nu-i percep deloc latura orientala ( Indepartata sau Apropiata ) pentru mine este un condimentat cald corcit perfect cu un chypre-fructat .
Rezultatul, o minune licoroasa, sinuoasa si insinuanta ! Exact ca purtatoarea lui , negociatoare pur sange de disponibil bancar si sentimental.

otisv
otisv

Nu simt prea mult condimentele. E intr-adevar un melanj foarte omogen, cu siaj mic spre mediu. Nu seaman cu nimic din ce am in colectie pana acum. Numele i se potriveste foarte bine. Il iubesc!

Este mai degraba un chypre-fructat pe pielea mea, decat un oriental-condimentat, cum este el incadrat aici pe site. Este un parfum greu, opulent si dulce-acrisor, iar efectul spicy este dat in special de cuisoare si mandarina. Mai simt bine pruna zemoasa, iar baza parfumlui este rasinoasa.Il simt foarte intens, are siaj si persistenta bune. Nu imi pare insa prea rafinat... Evaluare: 6/10

Brandul elvetian La Prairie este renumit in domeniul produselor cosmetice anti-ageing, acestia investind extrem de mult in cercetarea substantelor active si gasind solutii de succes, ce-i drept la preturi extravagante, contra ridurilor. Paralel cu crearea cremelor de lux, intr-o alta aripa a corporatiei expertii in halate imaculate amesteca in eprubete futuriste si parfumuri. Parfumuri bune.

Imi si imaginez cu cata precizie elvetiana sunt masurate gramajele si raporturile dintre ingrediente, cate sedinte premergatoare intre ilustrii specialisti din domeniu s-or fi organizat pentru producerea fiecarui parfum in parte, cate prezentari si teste si strategii au loc sub acoperisul sediului cu vedere spre superbul lac Léman.

Silver Rain si Midnight Rain sunt doua capodopere, genul dulce amandoua, dar lasati-i pe elvetieni sa se ocupe de "deserturi" ca sunt in elementul lor - ciocolatele elvetiane si belgiane doar sunt cele mai bune din lume.

Totusi, in ciuda tuturor masurilor si biciului drastic aplicat pe spinarea parfumierilor, in 2009 firma a scos o serie de parfumuri cu titlul "Life Threads" care pe multi i-a lasat perplecsi, inclusiv pe mine. Fiecare parfum din acea serie copiaza mai mult sau mai putin flagrant cate un mare clasic si lumea parfumistilor nu a privit deloc cu ochi buni miscarea. La Prairie cunoaste gustul esecului, tocmai de aceea azi aceste parfumuri nu se mai gasesc, poate doar la vanzatorii online neoficiali. Seria a fost maturata cu exceptia a doua parfumuri si episodul incheiat, cu lectii invatate si noi teluri de viitor. Doar un singur parfum a stralucit in aceasta linie, cel care si mie mi s-a parut frumos si se pare si altora, caci Gold a ramas totusi pe baricade. Are si o varianta transparenta, Gold Sheer, dar mereu am ales cand s-a putut varianta mai tare.

Deci…Gold edp. Despre el se zice ca ar semana cu Coco edp Chanel. Da si nu. Da, in sensul ca este tot un gen de parfum bine amestecat si clasic, de anii `80. Oricat as scotoci prin piramida olfactiva nu pot gasi exact notele pe care nasul meu le simte. Si nu are nici inceputul, mijlocul si finishul clar despartite, asadar il declar un parfum cu miros de..parfum pur si simplu. Daca in cazul parfumurilor de nisa mai ales poti simti atat de limpede ca porti "o para", "un velur" sau "o tuberoza", aici nici in ruptul capului nu pot preciza ce contine. Are aceeasi eleganta ca si marele Coco, parfum domnesc, grandios, un parfum cu care pari imbracata si daca esti in pielea goala.

Insa nu, nu seamana direct pentru ca este totusi mult mai fructat si mai efervescent decat Coco, pare mai sifonat, poate de la pruna. Coco prin comparatie - le urmaresc pe cate o mana de cateva ore - pare mai ambrat si mai cald, cu un vag ton animalic. Hai sa zicem ca Gold este un fel de Coco mai fructat si exuberant si merita sa le ai pe amandoua daca urmaresti sa ai o panoplie de arome seducatoare din acelasi registru in garderoba. Gold umple spatiul, fiind un parfum de "impartit" si altora din jur prin efectul siajului bombastic. Am facut o pasiune pentru el si cred ca in toamna asta ne vom afisa in public foarte des.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Prairie Life Threads Gold fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Prairie Life Threads Gold, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Life Threads Gold dupa La Prairie. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Life Threads Gold de La Prairie reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu The Different Company Pure eVe Frederic Malle Carnal Flower Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York Divine L'Infante Ormonde Jayne Frangipani Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Xerjoff Bouquet Ideale A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Jean Patou Joy Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Ciel Pour Femme Tom Ford Noir de Noir Re Profumo Sogno d'Amore Maison Martin Margiela Lipstick On Huitieme Art Parfums Manguier Metisse