Designeri » L » Floral Fructat « Grupuri

Midnight Rain La Prairie de dama

Midnight Rain La Prairie de dama Imagini Midnight Rain La Prairie de dama Imagini

Midnight Rain de La Prairie este un parfum Floral Fructat de dama. Midnight Rain a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt frezie, guava, mandarina si rodie; notele de mijloc sunt crin, orhidee vanilata, floare de prun si isop; Notele de baza sunt mosc, paciuli, vetiver si cashmeran.

frezie guava mandarina rodie

crin orhidee vanilata floare de prun isop

mosc paciuli vetiver cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Midnight Rain by La Prairie.

La Danza delle Libellule
Essenza di Roma
Meliora
Euphoria Blossom
Quelques Fleurs Royale

Midnight Rain Recenziile parfumurilor

romaroma2
romaroma2

Nu găsesc în afară de nume si sclipirile de pe sticla vreun alt indiciu ca ar fi parfum de noapte. Atâtea flori nu se deschid noaptea. Nu miroase a ploaie de noapte peste flori ci a șampoane amestecate la dus. Miroase frumos și puternic dar fără personalitate. Fără unicitate. Se potrivește pt rochii de zi sau sa pt pantofi de zi. Nu faceți erori purtandu cu paiete nu pt asta este designul sticlei va potenta mirosul de plastic

tubykap20
tubykap20

Sper sa nu ma injure toata lumea dar...e dreptul la opinie,nu?
Parfumul e frumos,nu imi displace,e vesel,te binedispune,te energizeaza chiar...Marele DAR impreuna cu bila mea neagra vine din faptul ca ma asteptam eu la altceva.Si desi stiu,se pare ca nu m-am invatat minte - ai asteptari,atunci ai sanse sa fii dezamagit!
Am avut mai demult Zara-Fresia si desi MR e de departe mai complex si de o persistenta la care Fresia nici nu viseaza,e nota aia de frezie destul de intensa pe pielea mea care imi lasa impresia de superficialitate.Nu ma intrebati de ce,ca nu stiu sa va raspund...
Concluzia este ca Midnight Rain miroase foarte bine,se dezvolta minunat pe piele,imi place sa stau cu nasul in el,dar nu cred ca l-as purta...Pur si simplu e prea...simplu...

Addict
Addict

O bucurie de parfum! Nu știu cum altfel l-aș putea descrie mai bine! Cred că bine a spus Rose despre el,că trebuie dansat,deoarece dansul este o manifestare a bucuriei (nu vorbesc aici despre arta dansului)!
După explozia de fructe dulci vin florile. Orhideea vanilată îmi aduce aminte,într-un anume moment,de "Nero Assoluto"-R. Cavalli.Este interesant construit deoarece apar iarași note fructate,dupa cele florale.
Dar acest parfum este mult mai mult,el are și o latură senzuală care este "eliberată" în finalul parfumului : este foarte puțin masculină si se datorează notelor de vetiver (în special) și paciuli(extrem de puțin),note care se așează peste cele fructate într-un fel unic,nemaiîntalnit pană acum.
Cu un siaj remarcabil și o longevitate apreciabilă, "Midnight Rain" este un parfum care cred că se pretează a fi purtat foarte bine în serile de vară!

Ah! Este un amestec de fructe exotice, de mare refinament, fara a da in pueril, are chiar un mic iz masculin, pe care il ador! Parfumul incepe direct exploziv fructat, urmand ca mai apoi sa apara suave si ceva flori: frezie, orhidee. Doar in baza simt o nota foarte usoara de paciuli, ceea ce face ca parfumul sa semene ca miros si cu unele editii de vara ale lui Angel - Thierry Mugler. Parfumul este dulce, dar rafinat, nu excesiv, este potrivit in lunile reci ale anului, la o tinuta extravaganta. Siaj bun, persistenta moderata. Nota mea: 8/10

Un cocktail cu fructe exotice peste un Angel mai jucaus minus paciuli pe care eu nu-l percep aici. Imi place la nebunie blendul si l-as purta la orice party ce implica high heels si o fusta scurta ;). Parfumul se cere dus la club si dansat toata noaptea si ceea ce e grozav este ca te si insoteste pana tarziu, lipindu-se de tine pana-n zori. Are o proiectie excelenta si ingredientele sunt naturale, e un parfum foarte fructat insa fara a fi de fetita. Guava si rodia sunt amfitrioanele dar dupa primul dans ele nu se retrag, ci doar fac loc in ring florilor de primavara extreeem de feminine, ca apoi fructele sa se strecoare din nou printre ele si sa incinga atmosfera. E seara fructelor si moscul cel somnoros si pufos mie nu mi se arata, insa un pic de lemn dulce simt ceva mai incolo spre dimineata. Cred ca vi-am zis destul, ma asteapta fructele inapoi la dans! Pe curand!

Midnight Rain by La Prairie 3.40 out of 5 based on 20 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Prairie Midnight Rain fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Prairie Midnight Rain, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Midnight Rain dupa La Prairie. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Midnight Rain de La Prairie reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Hermes 24 Faubourg Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Tom Ford Noir de Noir The Different Company Sublime Balkiss Bottega Veneta Bottega Veneta Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Amouage Dia pour Femme Cartier Baiser Vole Hermes Eau des Merveilles Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Serge Lutens Datura Noir Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior J`Adore L`Absolu Salvatore Ferragamo Golden Acacia Xerjoff Bouquet Ideale Panouge Isabey Gardenia J.F. Schwarzlose Berlin Trance By Kilian Back to Black Puredistance Opardu