Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Silver Rain La Prairie de dama

Silver Rain La Prairie de dama

Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini Silver Rain La Prairie de dama Imagini

Silver Rain de La Prairie este un parfum Oriental Floral de dama. Silver Rain a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Claude Dir. Notele de varf sunt coriandru, mure, mar verde, lamaita, anason si bergamot; notele de mijloc sunt magnolie, prune, iasomie, trandafir rosu, zahar, gardenie si tuberoza; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, Lemn de Agar(Oud), vanilie, lemn de santal rosu, mosc si heliotrop.

coriandru mure mar verde lamaita anason bergamot

magnolie prune iasomie trandafir rosu zahar gardenie tuberoza

boabe de tonka paciuli Lemn de Agar(Oud) vanilie lemn de santal rosu mosc heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Silver Rain by La Prairie.

Silver Rain Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Nu-l pot descrie decat prin comparație cu "Midnight Rain",care este unul dintre cele mai iubite parfumuri...
Debutul este în principal condimentat,datorită coriandrului care acoperă celelalte note.Destul de repede se fac simțite și fructele.Cam acum este un moment (f.scurt) în care cele două parfumuri seamănă.
După care "SR" începe să se îndulcească...la propriu--nota de zahăr domină florile,fructele (vag se percepe trandafirul și poate și ceva prună).
Asemănarea cu "Angel" este ca cea dintre doi veri de gradul trei,să zicem,deoarece este mult mai calm decat acesta și mai purtabil,mai ales că parfumul se îndreaptă spre notele de bază.E adevărat că și aici găsim tonka și vanilie,dar acestea sunt temperate de stropul de paciuli si de nuanța subtilă de oud (și lipsește caramelul+ciocolata).
Eu l-aș considera mai degrabă rudă de gradul întai cu "Flowerbomb"-dar acesta este mai frumos.
Un parfum destul de puternic,cu siaj moderat...nu merge oriunde si oricand.
Favoritul rămane,însă,"Midnight Rain"!

Roparfumuri
Roparfumuri

Ei bine, acest Silver Rain il am de ceva timp..imi place, desi este intoxicant - fructat, dulce, aromat in toate felurile :)) ..nu-l pot purta decat iarna; chiar si asa, pe mine se transforma in ceva dulce, imi da dureri de cap (chiar si cu doar un "sniff"). Cred ca tine de masochism :), imi place insa.. si gasesc din cand in cand si momentul perfect, pentru el!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre La Prairie Silver Rain fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre La Prairie Silver Rain, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Silver Rain dupa La Prairie. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Silver Rain de La Prairie reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain La Prairie Midnight Rain Amouage Honour Woman Amouage Amouage Lyric Woman Bottega Veneta Bottega Veneta Yves Saint Laurent Elle Chanel Allure Sensuelle Guerlain Rose Nacree du Desert Boucheron Trouble Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Christian Dior J`Adore L`Or Yves Saint Laurent Cinema Tom Ford Tobacco Vanille Boucheron Boucheron Amouage Dia pour Femme Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Carnal Flower Dolce&Gabbana The One Chanel Coco Noir