Designeri » L » Lemnos Aromatic « Grupuri

Esvedra Laboratorio Olfattivo unisex

Esvedra Laboratorio Olfattivo unisex

Avut: 1

Esvedra Laboratorio Olfattivo unisex Imagini

Esvedra de Laboratorio Olfattivo este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Esvedra a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Pierre Guillaume. Parfumul prezinta vetiver, petit grain, mosc, coriandru si lamaie de Amalfi.

vetiver petit grain mosc coriandru lamaie de Amalfi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Esvedra by Laboratorio Olfattivo.

Esvedra Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Uaaaa...prima nota e lamaia. Acra si ascutita. Papilele gustative intra in fibrilatii...nu dureaza mult si apre o tenta usor amaruie. Ulterior apare o tenta moscata si asta nu imi place, eu nefiind o iubitoare de mosc. Insa in acest parfum este cat de ok. Nu-i mult, dar este. Sa zicem ca are un plus in faptul ca pastraeza o latura lemnoasa si un minus in faptul ca acea latura lemnoasa capata un aer sapunos. Eu urasc acest aspect la parfumuri. Ideea de lesie de sapun...de balonase si clabuci nu imi place deloc. DAR...nu este un Chanel 5...doamne fereste! Insa nu recomand celor care iubesc parfumurile aromate si proaspete. Acesta nu e intocmai asa.
Notele oficiale ma lamuresc:lamaia exista, amarui=petit grain, moscul se simte si nota lemnoasa=vetiver. Are intr-adevar si o nota usor condimentata si aceea probabil se datoreaza coriandrului. Nu evolueaza foarte mult, insa nu e rau.
Purtatoarea: tinute lejere, peste 30-35 si nu neaparat cu un aspect foarte studiat. Mai degraba sauvage, intr-o dezordine aranjata.
Locatia> varatic, de zi, poate fi purtat oriunde.
Il gasesc mai degraba feminin decat masculin, insa unisex...

Casa Laboratorio Olfattivo are parfumuri pe gustul meu! Acesta de fata este un lemnos-aromatic frumos, mai mult feminin decat unisex, cu un usor miros pudrat-sapunos (probabil de la mosc). Simt vetiver, coriandru si ceva lamaie, insa acestea sunt perfect mixate, astfel incat niciuna nu este dominanta. Parfumul este deci aromatic-"fresh", potrivit pentru vara. Este un parfum care-l are pe vino-ncoa, cu siaj si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laboratorio Olfattivo Esvedra fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laboratorio Olfattivo Esvedra, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Esvedra dupa Laboratorio Olfattivo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Esvedra de Laboratorio Olfattivo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Lacoste Lacoste Pour Homme Jil Sander Jil Sander Scent 79 Man Pierre Cardin Pierre Cardin pour Homme Giorgio Armani Armani Code Casino Limited Edition 2008 The Body Shop Arber Crabtree & Evelyn Nomad Fragonard Les Naturelles: Lavande Mexx Mexx Black for Him Montale Boise Fruite Franck Olivier Eau de Passion Men Parfums Berdoues 1902 Vetiver Florascent Du Soleil