Designeri » L » Citric Aromatic « Grupuri

Challenge Lacoste de barbati

Challenge Lacoste de barbati Imagini Challenge Lacoste de barbati Imagini Challenge Lacoste de barbati Imagini

Challenge de Lacoste este un parfum Citric Aromatic de barbati. Challenge a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt mandarina, lamaie de Amalfi si bergamot; notele de mijloc sunt ghimbir, lavanda si frunza de violeta; Notele de baza sunt lemn de abanos si lemn de teak.

mandarina lamaie de Amalfi bergamot

ghimbir lavanda frunza de violeta

lemn de abanos lemn de teak

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Challenge by Lacoste.

Challenge Recenziile parfumurilor

Bergero
Bergero

Am cumparat Challenge blind, bazandu-ma pe recenziile relativ favorabile. Din pacate, sunt destul de dezamagit. Miroase bine, chiar foarte placut, a citrice, este fresh, relativ uniform cap-coada, putin dulceag, dar din pacate pe pielea mea persista maxim 1-2 ore si asta cu overspray-uri din abundenta. Cit despre siaj...aproape inexistent, prea aproape de piele. Nu simt ghimbirul, desi e listat. Poate l-ar fi facut si mai special. Intr-un fel ar fi trebuit sa ma astept pentru ca parfumurile Lacoste au in ele ceva special, dar pacatuiesc la capitolul longevitate si proiectie. Am patit-o si anul trecut, cu Lacoste red, cu al sau miros special de mere verzi, deosebit, dar care dupa 1-2 ore maxim, nu-l mai simteam aproape deloc pe pielea mea. Il vad purtabil de tineri mai ales, vara, la tinute lejere. Doar pentru plusul olfactiv ii dau nota de trecere: 5/10.

Liviu
Liviu

Parfumurile Lacoste m-au intrigat intotdeauna pentru ca testate superficial imi dadeau impresia de comercial si imi pareau comune. Acest lucru m-a oprit de la achizitii. Insa Challenge l-am primit cadou si m-am apucat sa-l port. E diferit de marea masa a parfumurilor asa zise ,,fresh" pe care eu le consider fara pretentii. Challenge m-a impins la retestari si de la un anumit punct Lacoste o ,,carmeste" spre o zona a parfumurilor bine lucrate care au un ,,ceva" diferit.
Challenge debuteaza citric si ramane asa pana la final insa nu s-a folosit pulpa fructelor, doar coaja. Aduceti-va aminte de grapefruiturile din copilarie (dinainte de 89) care trebuia sa le tavalesti bine prin zahar ca sa le poti manca. Coaja lor era atat de amara, copil fiind mai muscam din ea si-mi dadeau lacrimile. Cele de azi sunt o palida amintire, mult mai ,,mancabile" dar si lipsite de aroma.
Challenge are acea aroma de coaja de gref de atunci. Peste ea se suprapune ghimbirul si simt si un iz de ienupar pe care nu-l gasesc listat. Notele lemnoase dau un fel de ,,greutate" parfumului si nu este nimic altceva care sa-l indulceasca.
M-am simtit ciudat cand am citit recenziile de pe fragrantica.com, parca nu se vorbea de acelasi parfum...sau cat de ciudat percep unii oameni notele. Detergent de geamuri? Sa fie un detergent cu un astfel de miros, doar pe acela l-as cumpara...as spala geamurile mai des si cu placere :)
Siajul si persistenta sunt foarte bune, tine cat o zi la serviciu...nu se mai termina :) doar dusul de seara il da jos. Am primit si complimente :)
Insa nu merge purtat zilnic, un pic mai des decat spal geamurile :) 9/10

lumiflor
lumiflor

pentru ca-l recomanda Hayden Christensen,de care mie imi place foarte foarte mult imi place si parfumul, crazy stiu :)

Sample
Eau De Toilette 1.6oz
Lacoste Challenge by Lacoste EDT Spray 1.6 oz for Men
Lacoste Challenge by Lacoste EDT Spray 1.6 oz for Men
Eau De Toilette 2.5oz
Lacoste Challenge Cologne by Lacoste, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Lacoste Challenge eau de toilette tester for men 3 oz
Lacoste Challenge eau de toilette tester for men 3 oz
Lacoste Challenge Eau De Toilette for men 2.5 oz
Lacoste Challenge Eau De Toilette for men 2.5 oz
Lacoste Challenge Cologne by Lacoste, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Lacoste Challenge Cologne by Lacoste, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Toilette 3oz
Lacoste Challenge Refresh Cologne by Lacoste, 3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Lacoste Challenge Eau De Toilette for men 3 oz
Lacoste Challenge Cologne by Lacoste, 3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Lacoste Challenge Cologne by Lacoste, 3 oz Eau De Toilette Spray for Men
StrawberryNET.com
Gift Set 3oz
Lacoste Challenge Coffret Eau De Toilette Spray 90ml 3oz After Shave Spray 75ml 2.5oz 2pcs
StrawberryNET.com
Lacoste Challenge Eau De Toilette Spray 90ml 3oz
Lacoste Challenge Eau De Toilette Spray 90ml 3oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lacoste Challenge fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lacoste Challenge, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Challenge dupa Lacoste. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Challenge de Lacoste reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Aramis Aramis Juicy Couture Dirty English for Men Amouage Memoir Man Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Amouage Jubilation for Men Christian Dior Dior Homme Intense Givenchy Very Irresistible for men Avon Mesmerize Joop! Joop! Homme Christian Dior Eau Sauvage Parfum Yves Saint Laurent L'Homme Jean Paul Gaultier Le Male Hugo Boss Boss Bottled Oud Issey Miyake L’Eau d’Issey Pour Homme Sport Abercrombie & Fitch 41 Cologne Abercrombie & Fitch Fierce Alfred Dunhill Dunhill Pursuit Angel Schlesser Angel Schlesser Homme Cacharel Amor pour Homme