Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Lacoste Pour Femme Lacoste de dama

Lacoste Pour Femme Lacoste de dama

Lacoste Pour Femme Lacoste de dama Videouri
Lacoste Pour Femme Lacoste de dama Imagini Lacoste Pour Femme Lacoste de dama Imagini Lacoste Pour Femme Lacoste de dama Imagini Lacoste Pour Femme Lacoste de dama Imagini

Lacoste Pour Femme de Lacoste este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Lacoste Pour Femme a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt piper, frezie si mar; notele de mijloc sunt violeta, trandafir japonez, iasomie, heliotrop si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, lemn de santal, tamaie, cedru si piele intoarsa.

piper frezie mar

violeta trandafir japonez iasomie heliotrop trandafir

labdanum lemn de santal tamaie cedru piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lacoste Pour Femme by Lacoste.

J by Jennifer Aniston

Lacoste Pour Femme Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Mie-mi aminteste de ocean,ma si vad cu picioarele-n apa inspirand briza,un parfum pe care l-as purta vara,imbracata in in alb,usor transparent,pe o faleza nepopulata,undeva departe,langa mare.

Ariana.b
Ariana.b

Prima data cand l-am simtit nu m-a convins deloc, insa mamei mele i-a placut si l-a cumparat. Intr-o zi m-am decis sa ii dau o sansa si m-am indragostit ireversibil. E floral, dar proaspat, un pic lemnos, parca tocmai am iesit din dus, un dus scump nu orice dus. Am primit nenumarate complimente si astept primavara pentru ca, cu siguranta, se potriveste mai mult intr-un anotimp cald. Siajul este moderat, iar persistenta destul de buna pentru un parfum asa de proaspat si curat.

Agartha
Agartha

Este un parfum la care revin de fiecare data cu drag si de fiecare data nu regret ca l-am cumparat. Nu ma satur sa-l reintalnesc. Il simt ca pe un parfum multifloral delicat si subtil fara o specificatie anume. O mie de cantece le simt impreuna cu el, un balet delicat, un dans rotitor le asociez impreuna cu el, o mie de poezii de iubire le asociez impreuna cu el. Il iubesc asa cum iubesc soarele inceputului de primavara. Daca inceteaza sa fie ,un strop din sensibilitatea si armonia lumii va disparea o data cu el.

Dana Maria
Dana Maria

Da, adevarul e ca mirosul e usor chimic, dar culmea, imi place! Teoretic nu e deloc genul meu, dar are ceva in el care ma face sa-l plac mult. Miroase a aer curat si a mare cu tot soarele din lume.

Geta_B
Geta_B

L-am testat si m-am indragostit. Asa cum marele nostru Creanga spunea: "Nu stiu altii cum sunt, dar eu, cand ma gandesc..." si-mi vine sa continui: "iesi copile cu parul balai si rade la soare". Exact asa: copil balai, cu ochii albastri si senini, care rade la soare. Miros dulce, curat, cald, cuminte, piele de copilas, de prunc. Este longeviv destul cat sa ai timp sa te tot adulmeci, probabil ca siajul este delicat, ceea ce nu este deloc un dezavantaj, caci este copilasul cel cuminte, nu cel rasfatat si obraznic. Il vreau neparat! Draga casa producatoare, il aveti si la bidoane de 5 l, caci presimt ca voi dori sa comit un abuz! Cu multa stima, a dvs. ...

andrasb
andrasb

Am testat de cateva ori de-a lungul timpului acest parfum, in speranta ca o sa gasesc acel "ceva" care sa ma faca sa-l indragesc, desi devenise "uniforma" intr-o vreme. Din pacate, il gasesc foarte artificial, chimic (la ultima testare, o fi de vina si reformularea care am inteles ca a avut loc), fara personalitate si usor "cheap" (in sens de miros, nu de pret). Un mare NU.

laura.d
laura.d

ahhhh...parfumul MEU....nu ma pot satura de el,i am ADDICTED ,se completeaza atit de perfect cu mirosul pielii mele..este perfect pentru mine,il iubesc....ma simt curata ...feminina...senzuala ...

melanj
melanj

eu nu pot suporta acst parfum; l-am cumparat, mi s-a facut rau din cauza lui, NU mai vreau sa aud de el !

Addict
Addict

Este,cum spunea un comentariu anterior,un ''skin-scent'',care emană naturaleţe şi curăţenie,dar care pe mine nu-şi dezvoltă toate notele şi nici nu durează mult.Este perfect pt. ţinuta ''office'' deoarece nu poate deranja pe nimeni. Eu,însă,nu-i simt ''căldura''.Prefer alte floral-lemnoase:N.Rodriguez-''For Her'' sau ''Zen''-my favourite!

leoliliana
leoliliana

imi place de mor!!este superb!!

Un parfum grozav! E unul dintre putinele parfumuri care se imbina perfect cu mirosul pielii devenind...personal! Un mix absolut perfect intre flori, lemn, piele intoarsa, fara ca vreuna din ele sa iasa in evidenta. Este un parfum suav, mai mult skin-scent, care da o stare aparte de curatenie, miros al pielii, delicatete. Il ador!
Nota mea: 10/10

irinaandrohovici
irinaandrohovici

Grozav! Sunt la o doua sticla si mi se pare ca miroase a bumbac uscat la soare vara! E cumva un miros curat, nepretentios, foarte fain de vara. Iarna isi mai pierde din insusiri, cred ca are nevoie de caldura sa se dezvolte. Persista binisor, cateva ore, si mi se spune pe unde intru ca miros super, deci se simte.

L-am mirosit prima oara intr-o revista, pe o pagina parfumata. M-am indragostit subit! L-am cumparat imediat si am facut cea mai mare greseala. Era parfum "la moda" si toata lumea mirosea la fel. La serviciu, aveam vreo 4 colege care-l folosea, ma simteam ca in armata. Am renuntat datorita figurilor mele care nu-mi dadeau voie sa miros la fel cu restul lumii, apoi l-am redescoperit peste un an si ceva...
Acum il folosesc doar vara si imi place teribil senzatia de curatenie pe care mi-o da. Pe mine rezista vreo 6 ore, ceea ce e OK. Inca nu l-am incercat iarna, chiar sunt curioasa daca il simt la fel.
P.S. Ador notele de baza, sunt facute pentru pielea mea!!!

Lacoste Pour Femme by Lacoste 4.25 out of 5 based on 62 ratings and 13 user reviews

Eau De Parfum 1oz
Lacoste Pour Femme Perfume by Lacoste, 1.6 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lacoste Pour Femme Perfume by Lacoste, 1.6 oz Eau De Parfum Spray for Women
FragranceNet.com
Eau De Parfum 1.6oz
Lacoste Pour Femme by Lacoste Eau de Parfum Spray 1.6 oz New Packaging for Women
Eau De Parfum 3oz
Lacoste Pour Femme Perfume by Lacoste, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
FragranceNet.com
Lacoste Pour Femme Eau De Parfum Spray 90ml 3oz
Macys.com
Lacoste Pour Femme Eau de Parfum, 3 oz
Lacoste Pour Femme Eau de Parfum, 3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lacoste Lacoste Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lacoste Lacoste Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lacoste Pour Femme dupa Lacoste. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lacoste Pour Femme de Lacoste reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Infusion d'Iris Thierry Mugler Alien Giorgio Armani Armani Code for Women Yves Saint Laurent Cinema Givenchy Hot Couture Christian Dior Pure Poison Christian Dior Dior Addict Cerruti 1881 Guerlain L'Instant Magic Thierry Mugler Alien Essence Absolue Kenzo Flower by Kenzo Lancome Poeme Givenchy Ange ou Demon Versace Crystal Noir Guerlain My Insolence Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Prada Prada (Amber) Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior J`Adore L`Or