Designeri » L » Chypre Floral « Grupuri

Azalee Lalique de dama

Azalee Lalique de dama

Avut: 1 Vreau: 1

Azalee Lalique de dama Imagini Azalee Lalique de dama Imagini

Azalee de Lalique este un parfum Chypre Floral de dama. Acesta este un parfum nou Azalee a fost lansat in 2014. Azalee a fost creat de Michel Almairac si Mylene Alran. Notele de varf sunt bergamot, piersica si frezie; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie si gardenie; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal si mosc.

bergamot piersica frezie

trandafir iasomie gardenie

paciuli lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Azalee by Lalique.

Gucci Rush
Vanille & Narcisse

Azalee Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Un Gucci Rush mai cumintel. Pe scurt, o piersica amestecata cu frezie completat de santal si asprit cu paciuli cu siaj moderat si persistenta bunicica. Merge bine si vara, nu dai gres cu el. Nota mea 8/10. Chiar mi-a placut

sigrid
sigrid

Stiu ca sunt persoane carora spritul ( vin +apa) li se pare odios. Sa strici cu apa o licoare minunata precum un vin bun e o crima !
Pastrand ideea, Azalee e RUSH indoit cu apa.
Michel Almairac le-a “comis” pe amandoua la diferenta de 15 ani. Acum pe bune, ce rost mai avea Azalee dupa unul ca RUSH? Amnezie ? Sau o interpretare mai timida pentru cei carora le place RUSH dar il gasesc prea sonor?
E frumos si Azalee, dar pentru mine care port fara problema si cu multa placere semetul RUSH, singurul lui minus e ca e prea plapand , constienta fiind ca altcuiva i s-ar parea nu firav, ci delicat si numa’ bun de purtat.
Simt aceleasi note ca la RUSH insa mult mai blurate.
Pentru mine Azalee e doar bun, nu grozav, intrucat nu ma face sa spun ca atunci cand port RUSH : Wow! Zici ca-i San Francisco…Ce-ai pus in pahar de ma simt atat de disco?

Este un parfum destul de dulce, fructat-lemnos, unde piersica iese in evidenta, impreuna cu o nota de para, pe care eu o simt dar nu o vad listata, pe o baza de paciuli si santal. Parfumul imi seamana si mie bine cu Rush de la Gucci, insa acesta de acum este totusi mai prietenos, mai usor de purtat, pe cand Rush imi pare si mai dulce si mai imbacsit. Rush imi pare totusi ca are ingrediente mai calitative si tehnic sta mai bine. Azalee are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

olgastefan
olgastefan

Judecând după mostra pe care o am, este identic cu Gucci Rush. Ceea ce se poate spune despre Rush este valabil și pentru Azalee. Același creator, calitatea Lalique, prețul, cu câteva procente mai mic... sticla pare mai prietenoasă.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Azalee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Azalee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Azalee dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Azalee de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Robert Piguet Bandit Clinique Clinique Happy Heart Balenciaga Le Dix Perfume Givenchy Ange ou Demon Tendre Miss Sixty Miss Sixty Rock Muse Creed Feuille Verte Le Labo Iris 39 Il Profvmo Multiflor Line Coquelicot Acqua di Parma Iris Nobile Edizione Speziale Long Lost Perfume Memoire Cherie Long Lost Perfume Maroc O Boticario Accordes Harmonia