Designeri » L » Lemnos Aromatic « Grupuri

Encre Noire Lalique de barbati

Encre Noire Lalique de barbati

Encre Noire Lalique de barbati Imagini Encre Noire Lalique de barbati Imagini Encre Noire Lalique de barbati Imagini

Encre Noire de Lalique este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. Encre Noire a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Nota de varf este chiparos; Nota de mijloc este vetiver; Notele de baza sunt mosc si cashmeran.

chiparos

vetiver

mosc cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Encre Noire by Lalique.

Encre Noire Sport

Encre Noire Recenziile parfumurilor

Kannan
Kannan

Bolero de Ravel, iata cum evolueaza pe mine. Cand il aplic, am impresia ca nu m-am dat cu nimic. Prima data am avut tendinta sa mai dau un puf. Parca nu-l simteam. Dar... Pe parcursul zilei infloreste, dilata aerul in jur, creste odata cu ziua, iar usor pe seara se stinge. Aceasta in privinta evolutiei. Totusi, nu-l gasesc ridicandu-se la asteptarile pe care le aveam citind recenziile.

Vlud
Vlud

Encre Noire este un parfum foarte personal pentru mine...Evoca intuneric si mister, vraja si vis. Este rece, taios si auster in acelasi timp radiand arome gri-verzi de padure invernala. E mirosul noptii.
Una din cele mai speciale compozitii.

RolRO
RolRO

Greu, fara a fi greoi , negru fara a fi intunecat , un parfum facut parca la limita . Un vetiver foarte reusit si cred ca femeilor le place masculinitatea care izvoraste din acesta

iulix_73
iulix_73

Fabulos !Un jucator profesionist ce activeaza in liga secunda . Cam asa se poate descrie Encre Noire in raportul oferta / cerinte ( financiar binenteles ) !Incepe fabulos , cel putin pentru mine , gasind o îmbinare ciudata dar superba a doua parfumuri dragi mie : Terre de la Hermes si L'Eau Bleue d'Issey ! Dansul notelor de vetiver si chiparos tin mai bine de 2 ore dar neavand acea nota brutala de la Terre si nici atat de ascutita ca la Issey .Apoi , casmirul catifeleaza notele pamantesti iar moscul cizeleaza totul intr-o nota unica , placuta , calda (foarte asemanator cu Solo Loewe ) pe o durata indelungata de timp (10-12 h )!
Logevitate 8.5/10
Siaj 7/10
Parfum 8/10

Aceasta este o recenzie personala si trebuie trata ca atare !Mirosul poate diferi de la o persoana la alta in functie PH-ul fiecaruia deci trebuie testat ( obligatoriu ) inainte de achizie !

nashu999
nashu999

L-am cumparat fara sa il testez sincer prima impresie a fost sa il dau cadou...dar surpriza dupa 15 minute deja facea parte din mine eu il simteam ca si cu ar fi mirosul personal se asezase pe piele intr-un mod ce nu poate fi descris.Acum daca ar fi sa il descriu nu as putea este ceva personalizat ceva aparte animalic..dar nu l-as face cadou nimanui face parte din mine...il asemuiesc (desigur aici metaforic vorbind cu acel parfum perfect discret si totodata animalic si provocator )cu perfectiunea acelui parfum din filmul parfumierul..este doar o compratie desigur...

zozo
zozo

L-am testat azi...Doamne,ce amintiri imi trezeste...Liceul,cea mai frumoasa perioada a vietii...manualele care atunci nu-mi erau chiar foarte dragi...dar acum,dupa aproape treizeci de ani,ce n-as da sa le pot rasfoi...Apoi Festivitatea de incheiere a Liceului...Toate astea ma sensibilizeaza pana la lacrimi.Minunat acest parfum.

Cravisx
Cravisx

Encre Noir este un parfum unic si magic. Face parte din categoria parfumurilor indraznete, adica nu poate fi purtat oricand si oriunde. Mirosul e natural, nu prea gasesc nimic sintetic, e puternic si rezista mult timp. Are asa un aer enigmatic, patrunzator si usor mentolat, de altfel foarte barbatesc.

Din pacate mi-am dat seama prea tarziu ca acest parfum capodopera este mai degraba pentru colectionari, pentru adevaratii cunoscatori in ale parfumeriei. Eu nu doresc sa am sute de sticlute asa ca de Encre Noire ma pot lipsi.

operfume
operfume

Pentru mine este un parfum pentru perioada calda, un parfum aspru, uscat cu note lemnoase. Definitoriu pentru Encre Noire este vetiverul aromat cu piper, chiar daca, acesta din urma, nu este listat.

Eram la un vernisaj si colega mea de an venise cu prietenul ei pe care atunci l-am cunoscut. Inalt, imbracat in jeansi negri, cu un sacou elegant din catifea, batic la gat si barba. Am facut cunostinta si am schimbat cateva vorbe, dar era galagie si muzica de nu te prea puteai intelege asa ca trebuia sa ne apropiem capetele in acel scurt schimb de replici. Atunci am simtit cel mai divin parfum masculin posibil. Lemnos uscat si totodata umed, un contrast foarte interesant, rece, luminos, unul din cele mai pure exemple de vetiver amestecat cu ace de brad. Pare un miros forestier, de butuc crestat, de pamant reavan si culcus umed de muschi catifelat. Un parfum care-ti intra prin nari direct in suflet si nu mai pleaca de-acolo niciodata. Amintirea momentului cand l-am mirosit prima oara pe cineva e veche deja de cativa ani si dupa cum se observa inca ma mai "bantuie". Zilele trecute l-am intalnit din nou pe Encre Noire, pe un alt individ care-l poarta la fel de bine si din nou acelasi efect. Probabil are in compozitie si molecula Iso E Super pentru ca prea radiaza bine de pe piele si totusi e un parfum fin, fara nimic greoi in el cum sunt de obicei cele cu siaj mare.
Rezumand: parfum lemnos, ultramodern, memorabil, cu "vetiverul ACELA". Un parfum pentru barbati spirituali cu un aer degajat. Sticla cubica grea si simpla e cum nu se poate mai fireasca pentru o asemenea compozitie. Genial!

manuelag
manuelag

Rusinicaaaaa Lalique! Sunt total dezamagita de acest parfum care nu are nici o legătură nici cu cerneala, nici cu nimic din ce este listat. Are o deschidere foarte frumoasa, insa rapid devine Iso Super sau Light Blue D&G, care este fix același lucru. Este chimic si toxic. Cu siguranță va fi ultima achiziție făcută in baza recomandarilor pozitive. Daca ar fi sa-i dau o nota prin comparație cu altele masculine cred ca ar atinge -infinit. Nu pot sa nu compar, deși pretul lui ma tine in loc. Daca ar fi sa-i dau o nota dupa D&G acela, acesta mi se pare mai frumos...asa ca primeste un 2 cu +. Recomand testarea in prealabil
Sper sa nu dati cu pietre in umila parere a unui incepator! Nu am intenția sa supar sau sa jignesc gusturile nimănui.

Liviu
Liviu

In primul rand acest parfum are ceva aparte. Nu seamana cu nimic din ce am mirosit. Dupa cateva minute de la aplicare mirosul pe care-l simt este acelasi cand un vecin in varsta mi-a daruit un geamantan plin cu carti si reviste din perioada interbelica...mirosul acela de hartie veche si cerneala cu plumb.Dupa ceva timp mirosul de indulceste si capata niste nuante fructate, citrice dar cred ca este moscul pe care-l percep astfel in combinatie cu celelalte ingrediente. Nu este deloc un parfum greu si nicidecum dedicat iernii...merge si primavara foarte bine!
L-as caracteriza ca fiind cel mai interesant parfum accesibil ca pret.

olgastefan
olgastefan

sex in a bottle!
i l-am făcut cadou iubitului meu, e irezistibil: elegant, da, dar are o prospeţime/cruzime care îl fac foarte interesant şi sălbatic. fain, fain de tot.

radumihail
radumihail

a fost primul parfum "bun" pe care l-am cumparat. a fost un blind buy. nu stiam chiar nimic despre el si nu stiam aproape nimic despre parfumuri in general. stiu doar ca mi-a placut cum arata sticla. cand l-am mirosit a fost "orgasmic". energic, puternic, intunecat, primordial as putea spune. incepe cu un miros de pamant ars amestecat cu vetiver, MULT vetiver, apoi dupa cateva ore se mai linisteste si se apropie de piele, dar vetiverul inca domina si isi face prezenta un usor iz de cerneala (encre noir=cerneala neagra dupa cum bine stiti). la sfarsit devine linistit, calm, iar casmirul si moscul transmit o stare de bine. perfect pentru ocazii "black tie" iar mie imi place sa il port chiar si vara dupa o furtuna zdravana cand aerul de afara se raceste

Brian
Brian

L-am pulverizat prima oara acum 2 ore, la inceput nu am fost foarte sigur ca o sa-mi placa, dar pe masura ce timpul trece devinde din ce in ce mai interesant.

Chiar daca are putine note in compozitie mirosul este complex, diferit , greu si elegant.

Prima impresie este deci una pozitiva pentru mine dar nu incurajez pe nimeni sa-l cumpere fara sa-l testeze asa cum am facut-o eu.

Voi reveni cu o recenzie mai detailata dupa ce-l testez cateva saptamani.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Encre Noire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Encre Noire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Encre Noire dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Encre Noire de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Creed Aventus Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Christian Dior Dior Homme Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Rochas Rochas Man Chanel Bleu de Chanel Lalique Encre Noire Sport Givenchy Pi Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Viktor&Rolf Spicebomb