Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Encre Noire Pour Elle Lalique de dama

Encre Noire Pour Elle Lalique de dama

Encre Noire Pour Elle Lalique de dama Imagini Encre Noire Pour Elle Lalique de dama Imagini Encre Noire Pour Elle Lalique de dama Imagini

Encre Noire Pour Elle de Lalique este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Encre Noire Pour Elle a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt bergamot, frezie si ambretta (nalba de mosc); notele de mijloc sunt osmanthus, trandafir si Kephalis; Notele de baza sunt vetiver, mosc si cedru de Virginia.

bergamot frezie ambretta (nalba de mosc)

osmanthus trandafir Kephalis

vetiver mosc cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Encre Noire Pour Elle by Lalique.

Love in Paris

Encre Noire Pour Elle Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Un trandafir moscat, sfios și cuminte, aproape de piele, neintrusiv și neînchipuit de frumos.
E așa rafinat și în banca lui ca aproape uiți de el când te gândești la parfumurile cu trandafir. Miroase echilibrat, ca un fel Narciso Rodriguez edp în surdină, e var cu Lovely și cu Rumeur Lanvin și merge neînchipuit de bine ca poțiune calmanta. Îmi pare parfumul ideal de purtat după dus sau baie, pentru ca e curat și liniștitor. O sa fie sau nu al meu? As zice da însă prevăd ca nu, pt ca latura lui de "cumințenia pamantului" îl lasă mereu în urma altor frumuseți, mai bombastice...

olga.stefan
olga.stefan

Recunosc că resursele şi timpul mi-au restrâns curiozităţile, determinându-mă să iau calea unor cercetări parfumistice mai...monografice. M-am oprit asupra a două parfumiere ale căror creaţii mă atrag prin constanţă şi... compatibilitate cu mine, cu ceea ce caut eu într-un parfum. Una ar fi Sophia Grojsman, doamna trandafirilor grei, vetuşti, cealaltă ar fi Christine Nagel, diametral opusă celei dintâi, ale cărei creaţii au prosmeţimea şi, uneori, inconsecvenţa adorabilă a unei adolescente foarte creative. Pe cât de mat, de opac, de gotic e aerul din jurul creaţiilor Grojsman, pe atât de incandescent şi jucăuş-superficial devine chiar şi în cele mai programatic "negre" produse semnate Nagel. Totul aici e tres jolie (şi îmi place!)
Constrânsă doar de obligativitatea de a folosi vetiverul geamăn celui din versiunea masculină a parfumului, Christine Nagel face ce face şi îl aşează într-o companie luminoasă. Tipul de intensitate a parfumului vine din ADN-ul cernelii negre bărbăteşti, în rest, doamna Encre Noire e una care îşi emulează bărbatul ca să-i fie pe plac, mascând în tuşe dramatice natura ei simplă şi uşor copilăroasă. Are nuanţa de skittles rainbow, uşor acrişoară, întâlnită în In Black de la Jesus del Pozo (cele două seamănă bine în dry down, pe pielea mea cel puţin), în Si Lolita, în Delices de la Cartier şi în Si de la Armani. Un noire inofensiv, aşadar. Mi-aş dori mai mult siaj!

Edit> folosit zilnic, devine, curând, indispensabil! parfumul acestui an, pentru mine

ANCA GROZA
ANCA GROZA

E un parfum deosebit,un parfum cu stil,potrivit unei doamne delicate!Trandafirul din el e atat de gingas incat aduce parca a garofita,cremos si atragator.Daca l-as fi intalnit purtat de altcineva,sigur as fi intrebat cum se numeste atat de minunata licoare!

Gratie generozitatii nelei dinescu, am ajuns in posesia parfumului pe care-l ochisem deja dupa o testare dintr-o fiola. Nu am fost niciodata o fana a trandafirului in parfumurile mele, dar acesta m-a invatat sa nu mai lansez axiome nefondate. Encre Noir este superb. Primele note sunt cele de trandafir, care persista binisor dupa aplicare, dar e un trandafir dulce si frumos, de-mi vine sa stau mereu cu nasul in .... mine insami. Apoi nota de Nivea, care la mine dureaza foarte putin, iar in final apare moscul, unul din ingredientele mele preferate.
Pe mine se simte mirosul cam 5-6 ore (fara lotiune de corp) si peste 8 ore, daca aplic si lotiunea. Un parfum feminin, rafinat, pe care l-am purtat si pe soare, si pe ploaie, si mi-a placut la fel de mult.

Elena Helen
Elena Helen

Un parfum suav,delicat care intotdeauna mi-a placut.Il folosesc foarte rar,in momente speciale,pretioase.

Intr-adevar hazardul face ca Encre Noire pour elle sa aminteasca putin de mirosul de Nivea (crema clasica in cutie metalica albastra), dar asta nu-l face totusi neatractiv, la fel cum multe parfumuri cu iz de pudra de bebelusi reusesc pana la urma sa fie considerate senzuale.

Encre Noire pentru mine este un parfum foarte incitant si plin de contraste de care m-am atasat repede. Luminos pe de o parte, prin prezenta vetiverului - nota lemnoasa care se profileaza intens de la debut si pana in baza, si in aceasi timp cu intunecimi si umbre misterioase datorita unui trandafir burgund catifelat, foarte parfumat. Vetiverul da florii o stralucire aparte, facandu-l deosebit de modern, departe de cum miros trandafirii in parfumurile clasice.

In timp apare o nota de caisa coapta de la osmanthus, fapt care atrage dupa sine si un iz fin si velurat de piele intoarsa. Raspandeste o aroma diafana, super feminina si rafinata. Lalique nu face niciun compromis si a creat pentru minunatul trandafir o sticla voluminoasa si eleganta cu inscriptii caligrafice aurii. E mare si grea pentru ca nu trebuie sa-l cari cu tine, parfumul fiind foarte intens.

As mai spune multe despre el, dar nu vreau sa-i desconspir chiar tot farmecul. De neratat!

Encre_Noire
Encre_Noire

Este primul parfum pe care l-am cumparat fara sa stiu cum miroase, doar bazandu-ma pe recenziile pe care le-am citit despre el si pe recomandarea prietenelor de pe Fragrantica.com. A fost un succes total, e parfumul care ma reprezinta cel mai bine.
E un parfum care se poate folosi la fel de bine in oricare anotimp, are ceva provocator si intunecat dar te invaluie in acelasi timp si intr-o senzatie de caldura, blandete si catifelare. Nu e un parfum care-si striga prezenta dar cu siguranta, odata remarcat e memorabil.
In plus, trebuie sa spun ca e total diferit de oricare parfum pe care l-am mirosit pana acum. Are ceva din taria de caracter a "Poison"-ului dar si eleganta si sensibilitatea "L'Instant"-ului.
Il recomand celor care cauta un parfum semnatura.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Encre Noire Pour Elle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Encre Noire Pour Elle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Encre Noire Pour Elle dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Encre Noire Pour Elle de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Visa 2007 Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Chanel Allure Sensuelle Givenchy Hot Couture Juliette Has A Gun Citizen Queen Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dune Givenchy Organza Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier La Panthere Lalique Lalique Le Parfum Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Womanity Pierre Balmain Ambre Gris Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her